Mainings

Termopastas maiņa videokartei nesabojājot garantijas uzlīmi

Termopastas maiņa maininga videokartei nesabojājot garantijas uzlīmi

Kamēr apkures sezona rit pilnā sparā, sen aizmirstais GPU (videokaršu) kripto maineris, kurš gaida labākus laikus, lieti var uzlabot komfora līmeni īpašumā. Maineris paaugstinās telpas temperatūru un likvidēs mitrumu, plus ierīces īpašniekam sniegs papildu ienākumus kriptovalūtā.

Putekļi, svešķermeņi un ziemas miegā iemiguši kukainīši, tie visi ir jāpārvieto tālāk no ierīces. Ar putekļu sūcēju vai labāk kompresoru tas viss ir izdarāms dažās minūtēs.
Vēl viena svarīga lieta, ja videokartes ilgāku laiku strādājušas pie lielām slodzēm, to termopasta ir zaudējusi savas īpašības un ir pienācis laiks to nomainīt.

Kā nomainīt videokaršu termopastu, nezaudējot garantiju?

Pamata uzdevums ir samainīt termopastu un nesabojāt garantijas plombu / uzlīmi (ja garantija vēl spēkā), kas atrodas uz kādas no skrūvēm, kuras jāatskrūvē. Pastāv vairāki varianti, kā srūvi atskrūvēt. Tiek izmantotas plakanstangas, kuru spailes ir aptītas ar izolācijas lentu un tiek skrūvēta atsperīte, kas atrodas zem pašas skrūves, neaiztiekot skrūvi. Izdoma un fantāzija tiek pielietota uz visiem 100%.

Šoreiz apskatīsim tuvāk šādu pastas nomaiņas variantu

Ar fēnu nedaudz uzsidām uzlīmi. Tad ar skalpeli vai plānu asmeni uzmanīgi atdalām garantijas uzlīmi no skrūves, finišā piepalīdzot ar smalku stiepli, kuru parasti izmanto stikla sensoru noņemšanai. Stiepli var iegādāties šeit.

Ja patrāpījies cietāka materiāla skrūvgriezis vai arī nav pārliecības, vai uz citām skrūvēm nepaliks skrūvgrieža pēdas, izmantojam drēbes gabaliņu starp skrūvi un skrūvgriezni. Pēdu nebūs.

Izjaucam karti, attīrām to no putekļiem, noņemam veco pastu, attaukojam un liekam virsū jaunu pastu.

Termopastas maiņa videokartei

Atliek vien visu uzmanīgi samontēt atpakaļ un garantijas uzlīmes lipīgo pusi atkal nedaudz uzsildīt ar fēnu, pirms to līmēsiet atpakaļ.

Lai Jums siltas mājas un saticība ģimenēs!

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top