Tehnoloģijas

Kompānija “Tesla” ir izstrādājusi vienu no spēcīgākajiem superdatoriem pasaulē

Tesla superdators

Foto: Ilustratīvs – phonlamai/depositphotos

Kompānija “Tesla” ir izstrādājusi vienu no jaudīgākajiem superdatoriem pasaulē. Pašlaik superdatoram ir 1,8 exaFLOPS veiktspēja, un ir jāatzīst, ka šī ir tikai trešdaļa no topošā Dojo superdatora.

Tagad sistēmā ir 720 mezgli, no kuriem katrs satur astoņus Nvidia A100 paātrinātājus. Tas ir, kopumā tie ir 5760 adapteri. Ir jāatzīmē, ka augstāk norādītā 1,8 exaFLOPS veiktspēja  ir tenzoru kodolu veiktspēja, rēķinot no pusi precizitātes (FP16). FP32 šis rādītājs ir divreiz mazāks. Taču šāda veiktspēja vēl nav īpaši izcila priekš superdatoriem.

Nvidia A100 FP32 veiktspēja ir 19,5 TFLOPS. Tādējādi attiecībā uz pašreizējo “Tesla” superdatoru būtu jārunā par 112,3 TFLOPS veiktspēju, un šī vērtība ir atbilstoši Nvidia karšu specifikācijām. Superdatoram ir vēl jāveic High Performance Linpack (HPL) tests, lai tas ieņemtu TOP 500 vietu, taču iespējams, ka tas šobrīd varētu jau ieņemt uzreiz trešo vietu, liecina novembra reitingi. Savukārt kompānijas “Tesla” AI izstrādes vadītājs Andrejs Karpatijs cer uz piekto vietu.

Bet der atcerēties, ka pašreizējā “Tesla” datorsistēma ir tikai trešdaļa no galīgās Dojo konfigurācijas, tāpēc domājams, ka kompānijai varētu būt otrs jaudīgākais superdators pasaulē.

Avots: Electrek

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top