Tehnoloģijas

Tesla vēlas vienā gabalā izveidot gandrīz visu elektromobiļa apakšējo daļu

Tesla vēlas izveidot gandrīz visu automobiļa apakšdaļu kā vienu detaļu

Tesla no jauna vēlas izgudrot autobūves nozari. Tā apgalvo aģentūra Reuters, stāstot, ko uzņēmums ir sasniedzis, cenšoties samazināt ražošanas izmaksas.

Pirms dažiem gadiem Tesla sāka izmantot procesu, ko dēvē par gigacasting. Tā faktiski ir milzīgu virsbūves paneļu izgatavošana, izmantojot preses, kas rada milzīgu spiedienu (līdz 9000 tonnām). Tagad uzņēmums tuvojas inovācijas ieviešanai, kas ļaus tam vienā gabalā izveidot gandrīz visu sarežģīto elektromobiļa apakšējo daļu. Parasti automašīnai tiktu izgatavotas aptuveni 400 detaļas.

Reuters ziņo, ka šī pieeja ir stūrakmens Ilona Maska plānā ražot desmitiem miljonu lētāku elektromobiļu, vienlaikus gūstot peļņu.

Daži Reuters avoti uzskata, ka šī tehnoloģija ļaus Tesla izstrādāt automašīnu no nulles 18 līdz 24 mēnešu laikā, kamēr lielākajai daļai konkurentu tas prasa trīs līdz četrus gadus.

Pagaidām uzņēmumā vēl nav izlēmts, cik lielas būs šādas detaļas, taču acīmredzot tehnoloģija noteikti tiks izmantota jaunu Tesla automobiļu radīšanā. Tomēr, kā tas ietekmēs šādu automobiļu remontējamību, ir atklāts jautājums.

Foto Theteslaspace

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top