Tests: Kā izveidot tekstu un attēlus, izmantojot jauno bezmaksas Bing neironu tīklu
Labākais neironu tīkls attēlu veidošanai ir Midjourney, savukārt tekstu vislabāk apstrādā ChatGPT robots, kurā nesen tika iekļauts GPT-4 valodas modelis ar attēlu atbalstu. Pateicoties šim jauninājumam, Open AI neironu tīkls var izskaidrot mēmes, izveidot receptes, pamatojoties uz fotogrāfiju sastāvdaļām, un pat palīdzēt cilvēkiem ar redzes traucējumiem.
Jaunais GPT-4 valodas modelis ir iebūvēts arī Microsoft Bing meklētājprogrammā – jaunā versija ir pieejama ikvienam, un var atbildēt uz jautājumiem, novēršot nepieciešamību manuāli meklēt informāciju internetā. Tāpat Bing meklēšanā tika iebūvēta uzlabota DALL-E neironu tīkla versija, pateicoties kurai tas iemācījās zīmēt ar pēc lietotāju iedotiem vārdiem. Es izmēģināju jaunās Microsoft meklēšanas funkciju, un šķiet, ka tā ir laba un bezmaksas alternatīva Midjourney un ChatGPT.
Microsoft ieviesa Bing tērzēšanas robotu 2023. gada februāra sākumā. Sākumā tas bija pieejams tikai ierobežotam skaitam ASV lietotāju, bet marta vidū tas tika atvērts ikvienam.
Kā izmantot Bing neironu tīklu
- instalējiet jaunu pārlūkprogrammas Microsoft Edge versiju vai atjauniniet to uz jaunāko versiju;
- piesakieties Microsoft pakalpojumā;
- atveriet vietni Bing.com un dodieties uz sadaļu “Tērzēšana”.
Bing tērzēšanas robots atbalsta trīs saziņas stilus: radošo, sabalansēto un precīzo. Pirmā iespēja ir visradošākā un sniedz oriģinālākās atbildes – šo režīmu vislabāk ieslēgt, kad neironu tīklam ir jāraksta teksts, dzejolis vai jāveic cits radošs uzdevums. Otrā iespēja ir visprecīzākā un vislabāk piemērota, ja neironu tīklam ir jāatrod visprecīzākā informācija un jāsniedz rezultāts “bez ūdens”. Trešā iespēja ir kaut kur starp radošumu un precizitāti. Jums ir jāmaina saziņas stili atkarībā no uzdevuma, ko plānojat iestatīt neironu tīklam.
Mijiedarbība ar tērzēšanas robotu izskatās kā parasta Messenger tērzēšana — ievades laukā tiek uzdoti jautājumi, un rezultāti tiek atsūtīti atbildes ziņojumā. Tērzēšana atbalsta angļu, latviešu un daudzas citas valodas. Ja Bing neironu tīkls nesniedz to, kas jums nepieciešams, varat noklikšķināt uz pogas “Pārtraukt atbildi” un vēlreiz ievadīt jautājumu. Microsoft tērzēšanas robota izmantošanai nav ierobežojumu, izņemot to, ka dažreiz tas lūdz noklikšķināt uz pogas “Jauna tēma”, lai notīrītu pārpildīto tērzēšanu.
Dažkārt neironu tīkls var uzdot precizējošus jautājumus – uz tiem var atbildēt, vienkārši noklikšķinot uz atbilžu variantiem tieši zem sarakstes. Neironu tīkla rakstītajā tekstā var atrast saites uz informācijas avotiem, uz kuru pamata tika apkopota atbilde.
Kādiem nolūkiem jūs varat izmantot Bing tērzēšanas robotu?
Neironu tīkls Bing meklēšanā var darīt gandrīz visu, kas ir pieejams ChatGPT sarunbotā, vienīgā atšķirība starp Bing neironu tīklu un ChatGPT ir attēlu atbalsta trūkums. Piemēram, Bing tērzēšanas robotam nevarat nosūtīt jūsu ledusskapja satura fotoattēlu un saņemt sarakstu ar ēdieniem, kurus varat pagatavot no pieejamajām sastāvdaļām. ChatGPT ir šī funkcija, taču tā ir pieejama tikai ChatGPT Plus abonentiem, kas maksā 20 USD mēnesī.
Izmantojot Bing meklētājprogrammu ar neironu tīklu, varat ātri saņemt īsas atbildes uz saviem jautājumiem. Jums vairs nav jāievada pieprasījums un jāmeklē atbilde dažādās vietnēs – tērzēšanas robots nekavējoties sniedz atbildi. Ja nepieciešams, varat doties uz informācijas avotiem un uzzināt sīkāku informāciju vai vienkārši lūgt robotam pastāstīt vairāk. Bing tērzēšanas robots var arī atbildēt uz sadzīves jautājumiem vai palīdzēt ar pirmo palīdzību.
Microsoft tērzēšanas robots veic arī radošākus uzdevumus, piemēram, dzejas, skriptu, anekdošu un stāstu rakstīšanu. Zemāk es lūdzu sacerēt dzejoli par Latvijas basketbolistu Kristapu Porziņģi – nav atskaņu, mazliet dīvains vārdu salikums, tomēr kaut kā neironu tīkls tika galā ar uzdevumu, lika pat pasmaidīt.
Bing meklēšanai ar neironu tīklu ir daudz pilietojumu. Faktiski tas ir pilnīgi jauns veids, kā meklēt informāciju internetā – tagad cilvēki var nevis “guglēt”, bet vienkārši “jautāt neironu tīklam”.
Bing Chatbot priekšrocības salīdzinājumā ar ChatGPT
Microsoft ir viens no galvenajiem Open AI sponsoriem, kas izstrādāja GPT-4 valodas modeli. Tāpēc viņiem ir visas tiesības izmantot neironu tīklu savā Bing meklētājprogrammā. Open AI ir integrējis GPT-4 ChatGPT maksas versijā, un šobrīd tā galvenā funkcija ir atbalsts darbam ar attēliem.
Neironu tīklam Bing meklēšanā šīs funkcijas pagaidām nav, taču tam ir daudz citu priekšrocību:
- lai izmantotu jauno Bing versiju, jums nav nepieciešams tālruņa numurs ;
- meklētājprogramma Bing ir aprīkota ar jaunāko GPT-4 versiju, savukārt ChatGPT bezmaksas versija darbojas uz GPT-3.5 (jaunais valodas modelis ir pieejams maksas abonementam);
- Bing tērzēšanas robots ir ātrāks nekā ChatGPT, un tajā ir mazāk kļūdu;
- Bing neironu tīkls ir bezmaksas.
Vēl viena Bing tērzēšanas robota priekšrocība ir tā, ka tas var zīmēt līdzīgi kā Midjourney neironu tīkls.
Bing neironu tīkls zīmē pēc viņam ieteiktiem vārdiem
2023. gada 21. martā Microsoft Bing meklēšanai pievienoja DALL-E neironu tīkla “paplašinātu” versiju, lai izveidotu attēlus no teksta apraksta.
Kā izveidot attēlu, izmantojot Bing neironu tīklu:
- Dodieties uz attēlu veidotāja lapu;
- pierakstieties savā Microsoft kontā;
- ievades laukā ierakstiet attēla aprakstu (angļu valodā!) un noklikšķiniet uz pogas “Izveidot”.
Attēlu apraksts jāraksta tikai angļu valodā – neironu tīkls nesaprot latviešu valodu.
Lai izveidotu šī raksta titulilustrāciju teksta ievades laukā ierakstīju “Future technologies in new smartphones.” un ieguvu četras attēla iespējas.
Attēlu ģenerēšana aizņem 10-20 sekundes. Jebkuru opciju var atvērt un lejupielādēt augstā izšķirtspējā (1024 × 1024 pikseļi). Ekrāna labajā pusē ir iepriekš izveidoto darbu saraksts. Es gan neatradu iespēju, kā izmainīt ilustrāciju izmērus, ko neironu tīkls rada, kā tas ir iespējams Midjourney variantā, bet varbūt paslinkoju.
Bing neironu tīkla radītie attēli pēc kvalitātes (dažreiz pat ļoti) ir zemāki par Midjourney darbiem. It īpaši, ja ņem vērā, ka drīzumā iznāks Midjourney V5, kas ir iemācījies ģenerēt reālistiskākus attēlus. Bet Bing neironu tīklam ir arī savas priekšrocības. Midjourney neironu tīkls viennozīmīgi zīmē labāk nekā visi mūsdienās pastāvošie AI. Tomēr Bing Image Creator ar iebūvētu DALL-E ir vairākas priekšrocības.
Bing Image Creator priekšrocības:
- neironu tīkls ir pilnīgi bezmaksas un tam nav ierobežojumu darbu skaitam;
- Bing Image Creator ir intuitīvāka saskarne ar pieprasījumu vēsturi;
- lietotājs ir ar viens pret vienu ar neironu tīklu: viņš neredz citu cilvēku darbu, kā tas ir Midjourney bezmaksas testa versijā, kur arī citi redz viņa rezultātus;
- Image Creator neironu tīkls ir ātrāks nekā Midjourney — četru attēlu ģenerēšana aizņem 10-20 sekundes.
Jūs droši vien vairs nešaubāties, ka neironu tīkli ir viens no svarīgākajiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem cilvēces vēsturē. Mūsdienu datori spēj vairāk nekā cilvēki. Neticiet?