Tehnoloģijas

Tet grupa turpina izaugsmi eksporta tirgos un saglabā līderpozīciju stratēģiskās infrastruktūras pakalpojumos Latvijā

Tet grupa turpina izaugsmi eksporta tirgos un saglabā līderpozīciju stratēģiskās infrastruktūras pakalpojumos Latvijā

Tehnoloģiju un inovāciju uzņēmumam Tet 2023. gads bija eksporta, investīciju un inovāciju izaugsmes laiks. Kopumā uzņēmums ir investējis 30,3 miljonus eiro,  darbojies ar 292 miljonu eiro apgrozījumu un 17,8 miljonu eiro peļņu. Turpinājusies strauja augšupeja informācijas un komunikāciju tehnoloģiju eksportā, īpaši datu centru biznesā. Veiksmīga sadarbība izveidojusies Ukrainā, kur Tet ir viens no Top 3 datu centru pakalpojuma sniedzējiem. Veikti ievērojami ieguldījumi optiskā interneta tīkla infrastruktūras stiprināšanā.

“Kopumā 2023. gads Tet bijis veiksmīgs. Neskatoties uz īpaši sarežģīto ekonomisko un ģeopolitisko situāciju, esam īstenojuši savu stratēģiju un turpinājuši sekmīgu attīstību. Pagājušā gada laikā veicām apjomīgas investīcijas nākamās paaudzes infrastruktūras, kiberdrošības, IT nodrošinājumu un citās jomās, kas nostiprina mūsu kompānijas vadošās pozīcijas dažādās pakalpojumu grupās privātajiem un biznesa klientiem. Ņemot vērā Tet īpašo nozīmi valsts kritiskās infrastruktūras nodrošināšanā un citu būtisku pakalpojumu sniegšanā, esam īstenojuši pārdomātu, ilgtspējīgu un uzņēmuma stratēģijai atbilstošu plānu,” skaidro Tet valdes priekšsēdētājs un galvenais izpilddirektors Uldis Tatarčuks.

Tet nostiprinājis savas pozīcijas kā vadošais datu centru operators un pilnveidojis reģionālas nozīmes kompetenci kiberdrošības jautājumos, kas rada būtisku pienesumu valsts drošības stiprināšanā. Pozitīva tendence vērojama Tet piedāvāto datu centru un mākoņpakalpojumu biznesā – 2023. gadā piesaistīti jauni klienti Latvijā un Eiropas tirgos, apgrozījums pieaudzis par 3,1 miljoniem eiro. TetCloud platformā klientu skaits 2023. gadā, salīdzinot ar 2022. gadu, ir palielinājies par 16%, iezīmējot stabilu tendenci tam, ka klienti arvien vairāk pārnes savus resursus uz Tet mākoņu skaitļošanas platformām. 2023.gadā pakalpojumu klāsts ir papildināts ar jauniem un konkurētspējīgiem risinājumiem, pēc kuriem ir augsts pieprasījums Latvijā un eksporta tirgos.

Pašlaik Tet spēj nodrošināt tādus pakalpojumus, kādus sniedz pasaules datu centru līderi. To pierāda Tet piedāvātās IKT infrastruktūras un ekspertu eksports Ukrainā, kur Tet jau vairāku gadu garumā ir starp datu centru pakalpojumu līderiem. Šo pozīciju izdevies saglabāt arī īpaši sarežģītos ģeopolitiskajos apstākļos, kamēr notiek Krievijas izraisītais karš Ukrainā. 2023. gadā datu centru pakalpojumu sniedzēju vidū Ukrainā Tet sekmīgi konkurēja ar starptautiskā tirgū nozīmīgiem nozares spēlētājiem, ierindojoties starp, piemēram, Google, AWS un Microsoft.

Tāpat Tet sevi parādīja kā līdzvērtīgs globāls partneris  inovācijās – piedalījās pasaules vadošajā satura un tehnoloģiju izstādē International Broadcasting Convention, kur prezentēja savu “white label” OTT by Tet risinājumu, kā arī mediju risinājumus mākonī. Savukārt TV kanālu plānošanai un sagatavošanai tiek izmantots TMS Playout pakalpojums, no kura straumes tiek nosūtītas kabeļoperatoriem, satelīttelevīzijām un arī interneta tiešraidēm. Tāpat gan TV kanālu, gan video uz pieprasījuma uzturēšanai un straumēšanai tiek izmantota platforma Videosher, lai, piemēram, visā pasaulē skatītāji redzētu video fashiontv.com vietnē. Varam lepoties ar inovatīvo Tet risinājumu izmantošanu visā pasaulē gan TV un video izstrādes un nodrošināšanas posmā, gan galamērķi – skatītāja ekrānā.

Optiskā interneta tīkla paplašināšanā, modernizācijā un drošības stiprināšanā 2023. gadā investēti 6,9 miljoni eiro. Ir veikti būtiski tehnoloģiskie uzlabojumi Tet tīkla aizsardzībai pret DDoS uzbrukumiem, ir palielināta sistēmas kapacitāte un veikti citi uzlabojumi. Ir uzlabota lietojumu un interneta lapu aizsardzība, kopējām investīcijām kiberdrošībā sasniedzot gandrīz miljonu eiro, tā ļaujot būt vēl pārliecinātākiem un drošākiem saistībā ar uzbrukumu risku novēršanu. “Interneta patēriņš aizvien aug un tāpat palielinās klientu prasības pēc interneta savienojuma ātruma, kvalitātes un drošības darbam, mācībām un atpūtai. Tīkla kapacitātes palielinājums pērn vietām sasniedza pat 200%. Tādēļ mēs kā Latvijas digitālās infrastruktūras mugurkaula veidotājs ieguldām un turpināsim veikt būtiskas investīcijas optiskā interneta tīkla attīstībā, uzlabojot kibernoturības spējas, jaunu pakalpojumu un inovatīvu produktu ražošanu,” skaidro U. Tatarčuks.

Veiksmīgi turpināta Tet meitas uzņēmumu – Baltijas Datoru Akadēmija, Helio Media un Citrus Solutions – attīstība. Baltijas Datoru Akadēmija kā stratēģiskais partneris vadošajiem uzņēmumiem valstī nodrošināja dažāda veida IT apmācības ne tikai tehnoloģijās, bet arī to izmantošanā, palielinot apgrozījumu par 60%. Uzņēmuma Helio Media TV kanāli piedzīvoja pozitīvu auditorijas pieaugumu, kā rezultātā apgrozījums reklāmas biznesa sadaļā pieauga par 23%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Savukārt Citrus Solutions uzsāka un veiksmīgi īstenoja vairākus augstas sarežģītības stratēģiskos būvobjektus, tostarp atbilstoši termiņam pabeigta Latvijas-Baltkrievijas robežas būvniecības pirmā kārta.

Aizvadītais gads Tet grupas akcionāriem nesis ienākumus 17,8 miljonu eiro vērtībā. Ņemot vērā, ka 51% uzņēmuma pieder Latvijas Republikai, Valsts kasē grupa nodrošinās ienākumus 9 miljonu eiro apmērā. Kopējā Tet grupas uzņēmumu EBITDA jeb peļņa no uzņēmuma pamatdarbības pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem 2023. gadā bija 54,7 miljoni eiro.

Par Tet

Tet ir viens no lielākajiem tehnoloģiju uzņēmumiem Baltijā, kas rada inovācijas gan mājām, gan darbam, un to veido 1700 darbinieku liela komanda. Uzņēmums piedāvā uzticamus un kvalitatīvus TV, interneta, elektrības un e-komercijas pakalpojumus, kā arī integrētos IT&T risinājumus uzņēmumiem gan Latvijā, gan eksporta tirgos. Tet rada modernākos tehnoloģiskos risinājumus IT drošības jomā, attīsta OTT-servisus un ražo savu TV saturu. Tet grupā ietilpst arī meitasuzņēmumi Citrus Solutions, Telia Latvija, Helio Media un Baltijas Datoru Akadēmija. Vairāk: https://www.tet.lv/par-mums

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top