Tehnoloģijas

“Tet” uzsāk viedās pilsētas projektu Ķīpsalā un ievieš viedo apgaismojumu

"Tet" uzsāk viedās pilsētas projektu Ķīpsalā un ievieš viedo apgaismojumu

Rūpējoties par ilgtspējīgu un energoefektīvu pilsētvidi, “Tet” ir uzsācis darbus pie viedās pilsētas pilotprojekta Ķīpsalā un ievieš pirmo risinājumu – viedo apgaismojumu.

Sadarbībā ar Rīgas domi “Tet” plāno vairākas Ķīpsalas ielas aprīkot ar dažādiem viedajiem risinājumiem, ieskaitot viedo apgaismojumu, vides kvalitātes sensorus, gudrās stāvvietas, zīmes un citus risinājumus. Pirmais risinājums – viedais apgaismojums – jau tiek ieviests Ķīpsalas, Āzenes ielās un Zunda krastmalā. Saskaņā ar Tet prognozēm tas var palīdzēt pilsētai ietaupīt elektroenerģiju šajās ielās līdz 90%.

“Eiropas klimatneitralitātes kurss un saspīlētā energoresursu situācija mudina aizvien straujāk meklēt labākus risinājumus energoefektivitātes uzlabošanai Latvijas pilsētās. Tādējādi varam palīdzēt samazināt izdevumus jau tuvākos mēnešos un veicināt pilsētas iedzīvotāju kopējo labklājību nākotnē. Tet viedās pilsētas projekta mērķis ir izmēģināt dažādu risinājumu darbību un potenciālu, lai reālajā pilsētvidē saprastu, kā tos izmantot pēc iespējas efektīvāk un prātīgāk, lai to pievienoto vērtību izjūt ne tikai pašvaldības un uzņēmumi, bet arī ikviens iedzīvotājs. Mēs esam pateicīgi Rīgas domei, Rīgas gaismai un Rīgas Tehniskajai universitātei par iespēju izveidot šādu testa kvartālu Ķīpsalā,” stāsta “Tet” valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks. “Pirmajā projekta solī mēs aprīkojam Ķīpsalas, Āzenes ielu un Zunda krastmalas apgaismes stabus ar LED gaismekļiem un Latvijā ražotiem viedajiem kontrolieriem, kas pielāgo gaismas intensitāti braucēju un gājēju satiksmes plūsmai, tādējādi efektivizējot energopatēriņu. Uz stabiem, kur ir ierīkots viedais apgaismojums, būs arī pieejama informācija un QR-kods, kuru noskenējot ikviens varēs iepazīties ar elektroenerģijas patēriņa un satiksmes intensitātes datiem”.

Viedais apgaismojums top sadarbībā ar pašvaldības aģentūru “Rīgas gaisma” un Draugiem Group meitas uzņēmumu Idea Lights, kas jau pirms tam ieviesis vairākus viedos risinājumus Cēsīs.

“Mūsu izstrādātais viedo ielu apgaismošanas risinājums palīdzēs pašvaldībām ietaupīt līdzekļus un kļūt videi draudzīgākām. Katra pilsēta ir citādāka, un šīs atšķirības nosaka iedzīvotāju vēlmes un vajadzības. Idea Lights ir viens no risinājumiem, ar kuriem pašvaldības var izrādīt rūpes gan par savējiem, gan par viesiem. Mūsu inovatīvie risinājumi kopā ar Tet jaudu un “Rīgas gaisma” pieredzi ir ātrākais ceļš uz mūsdienīgu pilsētas infrastruktūru,” sadarbību komentē “Draugiem Group” runasvīrs Jānis Palkavnieks.

Nākamais solis, ko “Tet” plāno ieviest vēl šogad, ir vides kvalitātes sensoru stacijas, kas mērīs gaisa kvalitāti, trokšņus, UV radiāciju, temperatūru un gaisa mitrumu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top