Biržas

Tether darbība ir pārāk aizdomīga

Weiss Ratings: Tether darbība ir pārāk aizdomīga

Aizdomīgā tether platformaReitingu aģentūra Weiss Ratings, kuras nodarbojas ar analītisko darbību finanšu jomā, brīdinājusi investorus par kriptovalūtu projekta Tether bīstamību.

Bīstamības galvenais faktors, uz kura balstās aģentūras neuzticība kompānijai, – jebkādu pierādījumu trūkums tokenu USDT nodrošinātībai ar reālo ASV dolāru. Pati kompānija Tether arvien apgalvo, ka viņu monētu 100% atbalsta USD, bet šobrīd tās vērtība faktiski balstīta uz uzticēšanos.

Pēdējā laikā aizvien vairāk kriptovalūtu investoru sliecas domāt, ka Tether vienkārši nav tās summas dolāros, kas spēj segt visu tokenu vērtību. Savā paziņojumā Weiss Ratings min, ka kompānija strādā pēc rezervju sistēmas principa. Weiss Ratings analītiķis Huans M. Viljaverde paziņoja, ka tamlīdzīgs darba princips ir “pārāk aizdomīgs”.

Aģentūra atzīmējusi arī USDT tokenu nozīmīgumu visam kriptovalūtu tirgum kopumā. Ļoti daudzas kriptovalūtu biržas, tādas, kā Binance vai Okex, Tether tokenus izmanto kā dolāra alternatīvu. Tik svarīga pozīcija padara kriptovalūtu USDT par trešo pēc tirdzniecības apjoma, kas katru dienu pārsniedz tās kapitalizāciju.

Daudzām kriptobiržām USDT ir likviditātes avots. Gadījumā, ja regulators pēkšņi aizliegs Tether darbību vai sāks masveida izmeklēšanu, investoru līdzekļi būs nopietni apdraudēti. Šobrīd tamlīdzīgas darbības no regulatoru puses šķiet ļoti iespējamas, jo vēl nesen ASV Preču fjūčeru tirdzniecības komisija nosūtīja pavēstes biržai Bitfinex un kompānijai Tether.

Viljaverde ir pārliecināts, ka USDT krahs izraisīs visa kriptovalūtu tirgus sabrukumu. To sajutīs visi tā dalībnieki, bet vēl sliktāk būs tiem, kuri Tether kraha brīdī visus līdzekļus turēs USDT. Tādā situācijā visai iespējama ir to pilnīga zaudēšana. Tuvākais analogs BitConnect, kura tokeni vienā mirklī kritās vairāk nekā par 98% pēc regulatora rīkojuma par darbības pārtraukšanu. Bet šis notikums neizraisīja globālus draudus tirgum, atšķirībā no situācijas ar Tether.

Savu līdzekļu drošības nolūkā neiesakām turēt tos tokenos USDT. Lai atgūtu investoru uzticēšanos, kompānijai Tether jāsniedz 100% pierādījumi tam, ka ir pieejama nepieciešamā summa dolāros tokenu vērtības segšanai. Šobrīd šai summai jābūt 2,280 mljrd. $.

Atgādināsim, ka aģentūra Weiss Ratings ir sastādījusi kriptovalūtu uzticamības reitingu investēšanas ziņā. Ethereum, EOS un Cardano saņēma atzīmes B (uzticamas), bet bitkoinam tika atzīme C+, tas nozīmē, ka analītiķu acīs pirmās kriptovalūtas stāvoklis diezgan šaubīgs.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top