Visas ziņas

Tether USD tirgus piedāvājums pieaudzis vēl par 50 milj. $

Bitkoina cenas pēkšņā vakardienas pieauguma aptuveni par 400 $ iemesls varēja būt tokenu Tether USD (USDT) papildu emisija 50 milj. $ apmērā.

Bitkoina cenas pēkšņā vakardienas pieauguma aptuveni par 400 $ iemesls varēja būt tokenu Tether USD (USDT) papildu emisija 50 milj. $ apmērā

Jāatzīmē, ka šī transakcija laika ziņā gandrīz sakrita ar “ne no kurienes” radušos lielo zaļo sveci biržas Bitfinex pāra BTC/USDT grafikā:

Šo “nejaušo sakritību” nevarēja nepamanīt sociālo tīklu lietotāji. To lielākā daļa ir pārliecināti, ka līdzekļi tikuši novirzīti taisnā ceļā uz Bitfinex maku, kas stabili ietilpst lielāko biržu pieciniekā pēc tirdzniecības apjomiem.

Šo “nejaušo sakritību” nevarēja nepamanīt

Atsaucoties uz servisa CryptoCompare datiem, kāds Twitter lietotājs atzīmējis, ka vairāk nekā pusi biržas darījumu tagad veido USDT.

To, ka USDT piedāvājuma palielinājums momentāni ietekmē bitkoina kursu, atgādina arī Bitfinex’ed.

Vladimirs Koens Facebook paudis viedokli, ka tādējādi notiek 5500 $ “līmeņa aizsardzība”, kura pārsniegšana var izraisīt sabrukumu.

Tālāk parādītajā nedēļas grafikā var redzēt, ka cena atkal atrodas tuvu “daudz cietušajam” 6000  $ līmenim:

Iepriekš Kriptomedia jau atzīmēja, ka tamlīdzīga veida “kvantitatīvai mīkstināšanai” ar papildu USDT parasti ir tikai īstermiņa efekts. Piemēram, pēc 18. maijā notikušās Tether papildu emisijas bitkoina kurss parādīja īslaicīgu izaugsmi – kam sekoja diezgan spēcīgs kritums:

Pašlaik situācija tirgū neko daudz neatšķiras no iepriekš minētā piemēra – pēkšņu cenas pieauguma uzliesmojumu aizstāja lejupejoša korekcija. BTC cenai pašlaik raksturīgs apsīkums, ņemot vērā ļoti zemos tirdzniecības apjomus.

Pašreiz Tether var uzskatīt par monopolistu starp stablecoin – tas ir cieši nostiprinājies CoinMarketCap pirmajā desmitniekā, ieņemot otro vietu pēc tirdzniecības apjoma.

Pašreiz Tether var uzskatīt par monopolistu starp stablecoin

Atgādinām – iepriekš Teksasas universitātes pētnieki Ostinā secināja, ka manipulācijas ar Tether tika veiktas bitkoina kursa uzturēšanai. Zinātnieki ir pārliecināti, ka, lai būtiski ietekmētu BTC cenu – pietiek mainīt USDT piedāvājumu tikai par 1%.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top