Visas ziņas

Aktivizēts blockchain protokola Tezos galvenais tīkls

Pēc diezgan ilga sagatavošanās un juridisku jautājumu risināšanas nepieciešamības perioda blockchain protokola Tezos izstrādāji paziņojuši par projekta galvenā tīkla palaišanu.

Tezos tiek pozicionēts kā drošu un laika pārbaudei gatavu smartkontraktu tīkla protokols. Saskaņā ar projekta dibinātāju teikto – platforma fokusējas uz tādiem fundamentāliem aspektiem – kā caurredzamība, drošība un pārvalde, izmantojot konsensu.

Jāatzīmē, ka dzīvotspējīgas programmatūras versijas palaišana notika jau jūnija beigās. Pēc tam vairāku biržu sarakstos parādījās projekta Tezos tokeni ar tikeri XTZ.

Tomēr tikai šajā nedēļas nogalē izstrādātāji paziņoja par eksperimentālā režīma pabeigšanu un iziešanu no beta versijas.

Pērnā gada vasarā Tezos rīkoja kraudfandinga kampaņu, savācot tai laikā rekordlielu summu -230 milj. $. Tomēr drīz vien projekts piedzīvoja kolektīvo prasību brāzmu, kas arī izraisīja ilgstošu platformas palaišanas kavēšanos.

Pirmdien – drīz pēc galvenā tīkla palaišanas – par tirdzniecības uzsākšanu pāros pret BTC un USD paziņoja birža Bitfinex.

Atzīmēsim, ka galvenā tīkla palaišanas priekšvakarā Tezos demonstrēja iespaidīgu pieaugumu – pēdējās diennakts laikā XTZ cena pieauga par vairāk nekā 5%, nedēļas nogrieznī šis rādītājs būs vairāk nekā 32%. Saskaņā ar CoinMarketCap datiem – publikācijas brīdī vidēji svērtais XTZ kurss bija $1.63 (0.00025835 BTC).

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top