BitCoin

The Times ievadrakstā BitMEX pateicas bitkoina radītājam

The Times reklāmraksts Satoshi

2009. gada 3. janvārī – tieši pirms desmit gadiem – cilvēks vai cilvēku grupa ar pseidonīmu Satoši Nakamoto aktivizēja pirmās kriptovalūtas galveno tīklu, iegūstot ģenēzes bloku ar 50 bitkoiniem.

Satoši Nakamoto un bitkoina izveides motīvi līdz pat šim ir noslēpums, kurus mēģina atminēt arī ārpus kopienas ietvariem. Tomēr fakts, ka pirmās kriptovalūtas ģenēzes bloka hash ietverts Lielbritānijas izdevuma 2009. gada The Times raksta “Chancellor on brink of second bailout for banks” virsrakstā, – var liecināt par to, ka 2008. gada pasaules finanšu tirgus krīze un valstu lielo banku parādu izpirkšanas politika bija viens no Nakamoto stimuliem.

Šodien, šajā kopienai nozīmīgajā dienā birža BitMEX nolēmusi pateikties bitkoina radītājam tā paša The Times ievadrakstā, nopērkot reklāmas laukumu. – “Mēs esam tev parādā”.

Iespējams, ka šodienas The Times izdevums pēc gadiem kļūs vērtīgs kolekcionāru vidū. Iepriekšējais, kurš tika izdots desmit gadus atpakaļ, šodien ir nopērkams sākot no 55000 līdz 100000 ASV dolāru.

Atgādināsim, ka pirmā bitkoina transakcija notika jau 2009. gada 12. janvārī – Satoši Nakamoto nosūtīja 10 BTC Helam Finni. Trīs dienas pirms tam tika publicēta programmatūras versija Bitcoin 0.1.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top