Tehnoloģijas

The Wall Street Journal atklāj informāciju par Tether īpašniekiem

The Wall Street Journal atklāj informāciju par Tether īpašniekiem

Četrām personām piederēja 86% no Tether Holding, ziņo The Wall Street Journal (WSJ). Dokumenti, kas apstiprina šo informāciju, ir datēti ar 2018. gadu.

Izdevums atzīmēja, ka USDT stabilo monētu operators, kura tirgus vērtība ir 68 miljardi USD, joprojām neizpauž informāciju par īpašniekiem, līdzīgi, kā to dara arī tradicionālās institūcijas.

Uzņēmumu dibināja bijušais plastikas ķirurgs Džankarlo Devasini un Broks Pīrss, uzņēmējs un kripto entuziasts. Uzņēmums reģistrēts Britu Virdžīnu salās 2014. gada septembrī.

Pīrss drīz pameta Tether, un Devasini palika par kompānijas finanšu direktoru. Devasini ir Itālijas pilsonība.

“ASV būtu labāk, ja tādi patriotiski noskaņoti amerikāņi, kā es, joprojām būtu uzņēmumā. Pamatkapitāls, kuru es noraidīju, iespējams, bija 6-10 miljardi ASV dolāru. Vai tā bija pareizā izvēle? Es nezinu,» uzņēmēju citē WSJ.

Devasini arī palīdzēja izstrādāt un palaist kriptovalūtu biržu Bitfinex. Abiem uzņēmumiem bieži vien ir kopīgs menedžments. Piemēram, ābās kompānijās izpilddirektors ir Žans Luiss van der Velde. Tomēr, saskaņā ar WSJ, Devasini pieņem galvenos lēmumus.

Pīrss ar sava riska kapitāla uzņēmuma Blockchain Capital starpniecību nopirka nelielu Tether daļu 2017. gadā. 2018. gadā Devasini piederēja 43% akciju, bet van der Veldei un Stjuartam Hoegneram katram piederēja 15%. Pēdējais ir Tether galvenais advokāts kopš 2014. gada.

Uzņēmuma saistība ar Bitfinex parādījās 2016. gadā, kad birža tika uzlauzta un nozuda par 65 miljoni USD.

Platforma tad izdeva BFX tokenu, lai kompensētu lietotājiem nodarītos zaudējumus. Ievērojamu daudzumu monētu saņēmis Taizemē dzimušais uzņēmējs Čakrits Sakunrits kā lielas Bitfinex akciju daļas īpašnieks.

Apvienotajā Karalistē viņš ir zināmsstab kā Kristofers Hārborns. Turklāt uzņēmējs iegādājās BFX ar nopietnu atlaidi, avoti pastāstīja WSJ. Darījumu rezultātā Hārborns kļuva par ceturto zināmo Tether īpašnieku.

2022. gada oktobrī stabilo monētu operators ziņoja, ka ASV Valsts kases obligāciju daļa USDT nodrošinājumā sasniedza 58% . Saskaņā ar publikāciju, uzņēmums nopelna aptuveni 3 miljardus USD gadā tikai no procentu likmēm.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top