Visas ziņas

Kompānija Ticketmaster izmantos viedos līgumus, lai padarītu ērtāku biļešu tirdzniecību

“Ticketmaster” izmantos viedos līgumus, lai padarītu ērtāku biļešu tirdzniecību

“Ticketmaster” viceprezidents Sendijs Hounds 9. decembrī uzstājoties “Elev8CON” samitā Lasvegasā, runāja par to, kā viedie līgumi var atvieglot un veicināt biļešu tirdzniecību, prognozējot, ka tirgus līdz 2025. gadam sasniegs 6,23 miljardus ASV dolāru.

Hounds uzsvēra, ka biļešu pārdošanas pakalpojuma sniedzējiem vajadzētu izmantot viedos līgumus, kas veicinātu integrāciju ar citiem pakalpojumu sniedzējiem un paplašinātu iespējas gūt vairāk ieņēmumu.

“Mūsu mērķis ir tirgot līdz pat 400–500 miljoniem biļešu, izmantojot viedos līgumus un blokķēdes teholoģiju,” norādīja Hounds.

Šā gada sākumā “Ticketmaster” paziņoja, ka ir pārdevis līdz pat 73 miljoniem koncertu biļešu, kas ir vairāk nekā 4 miljoni gada laikā. Pēc Hounda teiktā, “Ticketmaster” gadā kopumā tirgo līdz pat 475 miljoniem biļešu.

Hounds uzsvēra – tā kā pārdoto biļešu skaits turpina pieaugt, “Ticketmaster” koncentrējas uz to, ko biznesa attīstībai var sniegt blokķēdes tehnoloģija un viedie līgumi.

“Mēs vēlamies, lai biļešu pircēji iegūtu lielāku vērtību no iegādātajām biļetēm, vienlaikus nodrošinot, ka biļetes nonāk pareizajās rokās. Blokķēdes tehnoloģija var palīdzēt to panākt, izmantojot viedos līgumus, kas, kā digitāls līdzeklis palīdzēs biļešu tirdzniecības jomai,” sacīja Hounds.

Viedie līgumi ir digitāli pašizpildes līgumi, kuros ir savstarpēji vienošanās noteikumiem starp pircēju un pārdevēju. Vienošanās un nosacījumi, kas attiecas uz viedajiem līgumiem, atrodas blokķēdes tīklā, līdz ar to darījumi ir identificējami un neatceļami.

“Ticketmaster” sāka domāt par viedo līgumu izmantošanu biļešu tirdzniecībā pagājušajā gadā pēc tam, kad tika pārņemts uzņēmums “Upgraded”. Kopš tā laika ir plānots izmantot uzņēmuma “Upgraded” izstrādāto blokķēdi, lai digitalizētu biļetes, izmantojot šifrētus svītrkodus, kas aizsargās un uzlabos biļešu pārdošanas procesu.

“Lai izmantotu viedos līgumus blokķēdes tīklā, “Ticketmaster” ir izveidojis unikālu sistēmu, kas ierakstīs kodu katrai pārdotajai biļetei. Šī sistēma tiks integrēta privāto atslēgu tīklā, kas nodrošinās datu privātumu un biļešu tirdzniecības optimizāciju”, sacīja Hounds.

“Pearl Jam” biļešu tirdzniecības piemērs

Lai izskaidrotu, kā darbojas šī sistēma, Hounds aprakstīja vienu no piemēriem, kad biļešu tirdzniecībā tika izmantoti viedie līgumi. Šajā gadījumā tika pieminēta “Pear Jam” pasākumu sērija, kura bija paredzēta, lai vāktu ziedojumus bezpajumtniekiem. Par biļeti uz pasākumu bija plānots iekasēt 150 ASV dolārus, taču daudzi biļešu pircēji bija gatavi maksāt augstāku cenu par biļeti.

“Mums vajadzēja nodrošināt, lai iegādātās biļetes netiktu nodotas tālāk.  Mēs izsniedzām divas biļetes, vienu, kas nebija nododama citam lietotājam, bet otru biļeti varēja tikai nodot vienai personai. Šajā gadījumā tika izmantoti viedie līgumi, kuros bija norādīti noteikumi par biļešu izmantošanu un nodošanu citai personai,” skaidroja Hounds. Šis ir viens no gadījumiem, kurš pierāda, cik būtiska biļešu tirdzniecībā ir blokķēdes tehnoloģija un viedie līgumi.

Lai turpinātu īstenot blokķēdes tehnoloģijas izmantošanas stratēģiju, Hounds norādīja, ka “Ticketmaster” ir vērsts uz trim galvenajiem attīstības mērķiem— integrāciju, veiktspējas uzlabošanu un turpmāku paplašināšanos.

„Mūsu uzdevums ir nodrošināt, lai jaunās sistēmas integrācijas process ar citām sistēmām, piemēram, “SafeTix” būtu veiksmīgs. Mēs plānojam nodrošināt miljoniem biļešu tirdzniecību, kas mūsu klientiem būs ērta un vienkārša, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju un viedos līgumus.”

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top