Valūtas

Tiesa atļāvusi Nordea Bank aizliegt darbiniekiem nodarboties ar kriptovalūtu tirdzniecību

Dānijā tiesa pieņēmusi lēmumu, ka Nordea Bank var aizliegt saviem darbiniekiem investēt bitkoinā un citās kriptovalūtās – pat ārpus darba laika. Tas teikts tās lēmumā.

Iepriekš Dānijas Finanšu sfēras darbinieku arodbiedrība vērsās tiesā pret Nordea, paziņojot, ka aizliegums ierobežo bankas darbinieku privāto dzīvi.
Jau 2018. gada janvārī Nordea rakstīja, ka “kriptovalūtu tirgus riski ir pārāk lieli”, jo tas atšķiras ar regulējuma trūkumu un ir saistīts ar prettiesisku darbību – tostarp naudas atmazgāšanu. Nordea toreiz paziņoja, ka darbinieki var kaitēt bankas un tās klientu reputācijai.

Ierobežojums neattiecas uz kriptovalūtām piesaistītiem finanšu instrumentiem, kurus Nordea pārdeva saviem klientiem, un digitālajiem aktīviem, kas varēja būt darbiniekiem pirms aizlieguma spēkā stāšanās.

“Mēs iesniedzām prasību, pamatojoties uz principu, ka ikvienam ir privātā dzīve un tiesības rīkoties kā privātpersonai. Mums un mūsu biedriem svarīgi ir noteikt – kādas ir vadītāju tiesības. Šai gadījumā viņi iet tālāk, nekā mums šķiet pieņemami”, – paziņoja apvienības priekšsēdētājs Kents Petersens.

Komentētāji internetā nevarēja neatzīmēt visu Nordea Bank bažu ironiskumu, kas iepriekš pati figurējusi naudas atmazgāšanas lietā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top