Tehnoloģijas

Tiesa pagarina Tornado Cash izstrādātāja aresta termiņu

Tiesa pagarina Tornado Cash izstrādātāja arestu

Nīderlandes tiesa Alekseju Percevu patur apcietinājumā līdz 2023. gada 20. februārim, uzskatot, ka Tornado Cash miksera izstrādātājs varētu izvairīties no tiesas. To vēsta CoinDesk.

Programmētājs apcietinājumā atrodas kopš augusta. Viņu arestēja Amsterdamā pēc miksēšanas servisa iekļaušanas OFAC sankciju sarakstā. Resors apsūdzēja Tornado Cash par kriptovalūtu atmazgāšanas veicināšanu 2019. gadā vairāk nekā 7 miljardu dolāru apmērā. Vairāk nekā 455 miljoni dolāru no tiem ir saistīti ar Ziemeļkorejas hakeru grupējuma Lazarus Group darbību.

Beidzoties iepriekš noteiktajām 90 dienām – septembrī tiesa pagarināja viņa aizturēšanas termiņu līdz novembrim.

Pēdējās tiesas sēdēs prokurors noraidīja Perceva aizstāvības argumentus, ka Tornado Cash bija decentralizēts protokols, kuru programmētājs nekontrolēja.

Likumsargu pārstāvis paziņoja, ka serviss ir gandrīz identisks kompānijai PepperSec, kurā Percevs strādāja kopā ar citiem izstrādātājiem – Romanu Semjonovu un Romanu Štormu.

Programmētāja advokāts Kits Čengs paziņoja, ka ir “ļoti vīlies” par šo lēmumu.

“Skaidrs, ka tiesneši tēmu pārzina ne tik labi – kā vajadzētu. Precedenttiesības par noziedzīgām darbībām šobrīd attiecas uz bitkoinu mikseriem…ļoti svarīgi, lai tiesa saprastu, ka Tornado Cash ir kaut kas cits”, – atzīmēja jurists.

Pasaules tiesu prakse acīmredzot dodas soli tālāk un mēģina arī kripto uzņēmumu darbību un darbinieku atbildības ķēdi šķetināt. Sekosim līdzi situācijai.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top