Pasākumi

Jau septembrī notiks vienīgais biotehnoloģiju tiešsaistes forums “Life Sciences Baltics”

 Jau septembrī notiks vienīgais biotehnoloģiju tiešsaistes forums “Life Sciences Baltics”
Aicinām uzņēmējus un citus interesentus izmantot iespēju un reģistrēties Baltijas valstu vienīgajam biotehnoloģiju tiešsaistes forumam “Life Sciences Baltics”, kas notiks no 20. līdz 24.septembrim.

Tajā uzstāsies Nobela prēmijas laureāts Dr.Ričards Hendersons un CRISPR jeb DNS sekvenču pētījumu celmlauzis prof. Virģinijs Šikšni.Forumu organizē “Enterprise Lithuania” un šis ir vienīgais pasākums Baltijas valstīs, kurā piedalās pasaules līmeņa eksperti biotehnoloģiju jomā, kā arī vienuviet tiekas jaunie jomas līderi no strauji augošā Baltijas dzīvības zinātņu nozares.

Forums “Life Sciences Baltics” šogad veltīts jautājumiem, kuros Baltija gūst panākumus, tostarp digitālajai veselībai, gēnu rediģēšanai, medicīnas tehnoloģijām, jaunu zāļu meklējumiem, attēlveidošanai, personalizētajai medicīnai un mikrobiomam. Svarīgāko runātāju vidū būs viens no CRISPR-Cas9 gēnu rediģēšanas tehnoloģijas galvenajiem izstrādātājiem, starptautiski pazīstamais lietuviešu pētnieks prof. Dr. Virģinijs Šikšnis, 2017. gada Nobela prēmijas laureāts ķīmijā Dr. Ričards Hendersons un „Askbio” valdes priekšsēdētāja Katerīna Haija.
Iepriekš pasākums notika 2018. gadā, pulcējot Viļņā gandrīz 2 000 dalībnieku no visas pasaules. „Life Sciences Baltics” ievērojami veicinājis nozares attīstību Lietuvā, ik gadu nodrošinot vidēji 14% ieņēmumu palielināšanos, kas ir straujākā izaugsme Eiropas Savienībā.

Pēdējā gada laikā vien dzīvības zinātņu eksports kopumā ir pieaudzis par 62 procentiem. Lietuvai ir ambiciozs mērķis – līdz desmitgades beigām palielināt nozares īpatsvaru iekšzemes kopproduktā līdz 5%.

Šogad rīkotāji plāno virtuāli pulcināt vairāk nekā tūkstoš apmeklētāju un uzskata, ka interese par reģiona dzīvības zinātņu nozari pēdējos gados ir nepārtraukti augusi.
„Baltijas valstis ir lāzeru, medicīnas instrumentu, farmaceitisko preparātu, pamatķimikāliju un iekārtu, ko izmanto pētniecībā, zāļu ražošanā un medicīnas procedūrās, Eiropas lielāko eksportētāju vidū. Rīkojot „Life Sciences Baltics”, mēs vēlamies veidot tikšanās vietu un pievērst uzmanību tam, ka reģions nodrošina daudz vairāk nekā produkcijas eksportu. Mēs esam pētniecības un izstrādes karstais punkts, viena no pievilcīgākajām klīnisko pētījumu vietām un dinamiskas jaunuzņēmumu kopienas mājvieta,” pauž organizatora „Enterprise Lithuania” vadītāja Daina Klepone.

Rīkotāji norāda, ka vēl viens foruma mērķis ir atbalstīt jaunuzņēmumu kopienu. Pasākumā pārstāvētie jaunuzņēmumi piedalīsies konkursā, meistarklasēs un tiksies ar 12 dažādiem investoriem no ASV, Apvienotās Karalistes, Izraēlas, Japānas un citām valstīm.

PAR „LIFE SCIENCES BALTICS”

Digitālais forums „Life Sciences Baltics” ir vienīgais starptautiskais forums Baltijas valstīs un viens no lielākajiem Ziemeļeiropā un Centrāleiropā, kas pulcē pasaules līmeņa biotehnoloģiju, farmācijas un medicīnas ierīču ekspertus. Dzīvības zinātņu līderiem un ekspertiem sarīkojums vienā platformā piedāvā daudzveidīgu pieredzi, tostarp uzņēmumu tikšanās, starptautisku konferenci, jaunuzņēmumu meistarklases un konkursu, kā arī izstādi. Vairāk informācijas mājaslapā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top