Visas ziņas

Tikai 30% autovadītāju ir pārliecināti par savu braukšanas prasmi ziemā

Tikai 30% autovadītāju ir pārliecināti par savu braukšanas prasmi ziemā

Foto: fancycrave1/Pixabay.com

Pilnīgi droši par savām auto vadīšanas prasmēm, uzsniegot pirmajam sniegam, jūtas mazāk nekā trešdaļa Latvijas autovadītāju, turklāt vīrieši ir ievērojami pašpārliecinātāki. Savukārt 15% autovadītājiem baltā sega uz ceļiem vai apledojusi šoseja ir pamatīgs pārbaudījums, liecina socioloģisko un tirgus pētījumu aģentūras “Norstat” veiktās aptaujas dati.

Pilnīgi pārliecināti pie stūres pirmajās meteoroloģiskās ziemas dienās jūtas tikai 30% aptaujāto, kamēr vēl 49% savas prasmes vērtē piesardzīgāk, izvēloties atbildes variantu “drīzāk jā”. Vīriešu auditorijā auto ziemā droši vada 37%, bet sieviešu – 22% respondentu. Attiecīgi vīriešu grupā tikai 9% nav pārliecināti par savām prasmēm, kamēr sieviešu vidū nedrošo vadītāju īpatsvars ir 20%, noskaidrots pēc apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA” pasūtījuma veiktajā aptaujā.

Zīmīgi, ka visdrošāk automašīnu vada tie, kuriem biežāk sanāk braukt pa lielceļu, – tie ir republikas nozīmes pilsētu un lauku rajonu iedzīvotāji. Šajās grupās pilnīgi pārliecināti par savām prasmēm ir attiecīgi 33 un 32% aptaujāto. Savukārt Rīgas iedzīvotāju vidū to īpatsvars ir 28%.

“Ziemai raksturīgu laika apstākļu iestāšanās ar sniegu un apledojušiem ceļiem ik gadu autovadītājiem Latvijā sagādā krietnu devu stresa un nepatīkamus pārdzīvojumus. Tieši pirmajās dienās tiek reģistrēts liels skaits ceļu satiksmes negadījumu un pieaug apdrošināšanas atlīdzības pieteikumu skaits,” komentē “BTA” apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Pētījumā arī noskaidrots, ka ne visi autovadītāji rudenī saviem spēkratiem uzmontē ziemas riepas. 17% dod priekšroku vissezonas riepām, kas ir pieņemams risinājums tādā bezsniega ziemā, kāda valdīja pagājušajā gadā, taču ir nedrošas uz aizputinātiem un apledojušiem ceļiem. Jo īpaši svarīgi labas ziemas riepas lietot tiem, kuri regulāri brauc pa zemākas nozīmes ceļiem, kas netiek notīrīti un apstrādāti ar pretslīdes materiāliem uzreiz pēc snigšanas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top