Bitcoin Gold

Tīkls Bitcoin Gold ticis pakļauts uzbrukumam 51%

Tīkls Bitcoin Gold ticis pakļauts uzbrukumam 51%, kura gaitā tika īstenota atkārtota transakciju izlietošana. Par to paziņojis Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta “Bitkoina kluba” prezidents Džeimss Lavdžojs, kuram izdevies fiksēt divas dziļas blokķēdes reorganizācijas.

Saskaņā ar Lavdžoja novērojumiem – atkārtotas izlietošanas īstenošanai noziedznieks ieskaitīja līdzekļus biržas Binance makā un veiksmīgi tos spēja izņemt pēc 12 transakciju apstiprinājumiem.

“Četrpadsmit vai piecpadsmit bloku reorganizācija ļāva apiet Binance noteikto aktīvu noturēšanas periodu. Kopš šī brīža Binance paaugstināja prasību par apstiprinājumiem aktīvu izvadīšanai BTG līdz divdesmit. Balstoties uz Nichash tirgus cenām algoritmam Zhash, es aprēķināju, ka katras veiktās reorganizācijas izmaksas bija apmēram 0,2 BTC (1700 USD). Uzbrukuma organizators apmēram tādu pašu summu saņēma no atlīdzībām par blokiem”, – raksta Lavdžojs.

Viņš arī atzīmē, ka uzbrukums izrādījās izdevīgs tā organizatoram, jo šajā gadījumā viņam izdevās apmānīt biržu, un secina, ka apstiprinājumu skaits, kas mērāms desmitos bloku, ir pārāk mazs, lai šāda uzbrukuma veikšanas izmaksas padarītu nepieļaujami augstas.

  1. un 24. janvārī noziedzniekam izdevās izvadīt attiecīgi 1900 BTG ($19 400) un 5176 BTG ($54 000).

Jāatzīmē, ka vēl vasarā kriptovalūta Bitcoin Gold  piedzīvoja hardforku.

Saskaņā ar ieceri – pēc hardforka Bitcoin Gold vajadzēja būt mazāk pakļautam hakeru uzbrukumiem.

Uz šī fona Bittrex paziņoja par Bitcoin Gold delistingu.

Tīkls Bitcoin Gold ticis pakļauts uzbrukumam 51%

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top