Dash

Tīkls Dash kļuvis neievainojams pret 51% uzbrukumu

Saskaņā ar Dash Foundation ģenerāldirektora Raiana Teilora teikto – projekta platforma tagad ir gandrīz neievainojama 51% uzbrukumam. Tādu viedokli kriptovalūtas izstrādātāju līderis paudis BloxLive TV ēterā.

Sarunas laikā Teilors televīzijas skatītājiem pastāstīja par jauno protokolu Chainlocks, kas tika radīts, lai  minimizētu tīkla Dash lielākās daļas pāriešanas vienas maineru komandas kontrolē risku.

Viņš uzsvēra, ka 51% uzbrukums ir ļoti bīstams jebkurai blokķēdei, jo vairāk nekā pusi skaitļošanas jaudu, ko izmanto jebkādas monētas ieguvei, sāk kontrolēt konkrēti spēlētāji. Viņi iegūst sviras tīkla ietekmēšanai un var tās izmantot tokenu zādzībai.

Lielie tīkli – piemēram, bitkoina platforma, ir vismazāk pakļauti 51% uzbrukuma riskiem, jo vairāk nekā puses skaitļošanas jaudu iegūšanas izmaksas pārsniedz potenciālo peļņu. Taču nelieli projekti – kā, piemēram, Ethereum Classic – ir neaizsargāti pret tādiem uzbrukumiem, ko mēs šogad arī varam redzēt.

Protokols Chainlocks ir aprīkots ar to bloku pārbaudes opciju, kuru ieguve negaidīti sākusi noritēt ātrāk nekā iepriekš. Agrāk operāciju pārbaudes laiks varēja sasniegt pat vienu stundu, bet tagad to var pabeigt tikai pāris sekundēs – atzīmēja Teilors.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top