Tehnoloģijas

Sociālais tīkls TikTok ASV teritorijā pāries Microsoft pārziņā

Sociālais tīkls TikTok ASV teritorijā pāriet Microsoft pārziņā

Ķīnas uzņēmums ByteDance ir piekritis pilnībā nodot savu TikTok lietotņu biznesu ASV. Par to ziņo Reuters.

ASV prezidents Donalds Tramps vakar piedraudēja parakstīja dekrētu, ar kuru tiktu aizliegts TikTok Amerikas Savienotajās Valstīs. Izskatās, ka TikTok īpašnieks nav izturējis spiedienu.

Iepriekš Tramps sacīja, ka TikTok rada risku valsts drošībai ar piekļuvi amerikāņu personas datiem. Pēc Reuters informatoru vārdiem, mēs ar laiku uzzināsim, vai Trampa draudi bija patiesi, vai tā bija tikai taktika sarunās par TikTok iegādi.  Atgādināsim, ka koplietošanas sociālais tīkls TikTok tikai ASV ir piesaistījis 100 miljonus aktīvo lietotāju mēnesī.

Kompānija ByteDance bija cerējusi saglabāt mazākuma līdzdalību TikTok biznesā ASV, taču Baltais nams noraidīja šo nosacījumu. Saskaņā ar darījumu ByteDance pilnībā izstāsies no dalības, un viss TikTok bizness Amerikas Savienotajās Valstīs nonāks Microsoft pārziņā. Tomēr dažiem Amerikas Savienoto Valstu ByteDance investoriem var tikt dota iespēja iegādāties uzņēmuma daļas.

Avots paskaidro, ka Microsoft būs atbildīgs par visu TikTok lietotāju datu aizsardzību Amerikas Savienotajās Valstīs, un laika gaitā arī kāds cits amerikāņu uzņēmums var kļūt par TikTok īpašnieku ASV.

Administrācijai ir ļoti nopietnas bažas par valsts drošību attiecībā uz TikTok. Mēs joprojām turpinām novērot TikTok turpmāko politiku pret datu drošību arī citu pasaulē, teikts Baltā nama paziņojumā.
Avots: Reuters

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top