Tehnoloģijas

Sen lietojat TikTok? Iespējams, ka jūsu ierīces MAC adrese jau sen ir pie šīs lietotnes izstrādātājiem

TikTok datu vaksana
Foto: Solen Feyissa/Unsplash

TikTok liktenis ir nezināms, un pašlaik kompānijai ticis vēl viens trieciens, lai arī nedaudz no citas puses. Resurss Wall Street Journal paziņojis, ka lietotne TikTok vismaz kopš 2018. gada līdz 2020. gadam ir vākusi lietotāju datus bez viņu ziņas.

Avots apgalvo, ka lietotne ir izmantojusi konkrētu trūkumu Android drošības sistēmā un vākusi lietotāju ierīču MAC adreses, maskējot savas darbības, izmantojot neparastu šifrēšanas papildlīmeni. Ko TikTok darīja ar iegūtajām adresēm – nav skaidrs, bet ASV, protams, uzskata, ka šos datus varēja nosūtīt Ķīnas valdībai. Pati kompānija apgalvo, ka tās programmatūra kopš pērnā gada novembra ir pārtrauksi tādu datu vākšanu, bet, pēc visa spriežot – TikTok nenoliedz, ka iepriekš to ir darījusi.

Protams, ka šī informācija tiks izmantota turpmākam spiedienam uz TikTok, taču, godīgi sakot, jāpiebilst, ka par tamlīdzīgām mahinācijām iepriekš tika pieķertas arī daudzas citas kompānijas, piemēram – diezgan labi zināmā Roku. Bet Facbook skandālus vispār nav vērts atcerēties.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top