Visas ziņas

Vai ir iespejama tirdzniecība ar Irānu apejot sankcijas izmantojot kriptovalūtas?

Vai ir iespejama tirdzniecība ar Irānu apejot sankcijas izmantojot kriptovalūtas?

Šķiet, ka pēc ASV sankciju ieviešanas tirdzniecībai ar Irānu Eiropas valstis ir atradušas jaunu legālas tirdzniecības ar šo valsti metodi, kurai netraucēs ASV sankcijas.
Eiropas valstis var nonākt pie mehānisma, kas ļaus biznesam veikt tirdzniecību ar Irānu – un tā nepārkāps ASV uzliktos noteikumus, vēsta Forbes.
Šķiet, ka Eiropa ir nolēmusi atcerēties jaunību un veco bartera sistēmu, kas pieprasīja no kompānijām, kuras piedalās darījumā, precīzu tirdzniecības pasūtījumu atlasi no abām pusēm. Tomēr, acīmredzot, arī tādas pieejas gadījumā maksājumi būs – visticamāk, ka tajos būs iesaistītas kriptovalūtas, kas juridiski ļaus Eiropai tirgoties ar Irānu.
Iespēja pārskaitīt naudas līdzekļus starp valstīm un kompānijām, izmantojot kriptovalūtas, tuvākajā laikā ir visai iespējama. Fundstrat Global līdzdibinātājs Tomass Lī norādīja, ka tieši kriptovalūtas ir lieliski piemērotas, risinot tamlīdzīgas problēmas.

“Kripto var izmantot visur. Tas ir tas, kas ļaus apiet SWIFT, un kripto ir interesantākas. Būtu lieliski izmantot kripto maksājumiem”.

Visai iespējams, ka tuvākajā laikā arī mēs varēsim būt liecinieki tieši “kriptovalūtu” maksājumu risinājumiem starp valstīm, pret kurām vērstas sankcijas. Kriptovalūtas tagad ir aktuālas tādās valstīs – kā Zimbabve un Venecuēla – kur naudas sistēma ir sagrauta hiperinflācijas rezultātā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top