Visas ziņas

Tirgus sabrukuma laikā “vaļi” kļuva vēl bagātāki

 

Vislielākie kriptovalūtas īpašniekiSimtiem tā dēvēto “vaļu”, proti, vislielākie kriptovalūtas īpašnieki, ir veiksmīgi izmantojuši kursa svārstības. Liela daļa no 100 pašām bagātākajām bitkoinu adresēm pēdējā sabrukuma laikā nepazaudēja savus aktīvus. Pretēji, to daļas eksponenciāli palielinājās.

Piemēram, lielākā adrese satur vairāk nekā 167 000 BTC (publikācijas brīdī). Adrese sāka vākt bitkoinus aptuveni pirms diviem gadiem un pirmais depozīts bija aptuveni 840 $ saskaņā ar pašreizējo kursu. Patlaban makā ir 1,4 mljrd. $. Lielākie ieņēmumi tika atzīmēti lielāko  kritumu laikā. 2017. gadā bija sešas galvenās korekcijas, kurās bitkoins zaudēja aptuveni 30% vērtības. Tieši šajos periodos tika veikti paši lielākie depozīti.

Tāda pati aina raksturīga citām lielajām adresēm. Daudzas no tām pārdeva tūkstošiem bitkoinu periodā no 2017.gada novembra līdz decembrim. Piemēram, 2017. gada 12. novembrī, kad bitkoina kurss sasniedza jaunu cenu maksimumu, novērotāji pamanīja, ka uz biržu Bitfinex tika nosūtīti 25 000 bitkoinu.

Daudzi plašsaziņas līdzekļi prognozē, ka 1000 adesēm pieder 40% tirgus. Daži uzskata, ka “vaļi” pazīst viens otru un tas rada lielas spekulācijas tirgū. Kails Samani, Multicoin Capital vadošais partneris, atbalsta šo teoriju un apgalvo:

Es domāju, ka ir daži simti puišu, kuri var zvanīt viens otram. Un viņi, visticamāk, tā arī dara.

Tomēr pagājušajā rudenī publicētais pētījums atspēkoja pieņēmumu par to, ka 100 cilvēku veido 40% tirgus. Saskaņā ar Bambou Club apkopotajiem datiem, daudzi bitkoinu sadalījuma aprēķina modeļi, kas analizē makus un adreses, neiztur kritiku. Bambou Club pievērš uzmanību tam, ka vairums novērtējumu nevar noteikt attiecību starp īpašnieku, maku un adresi. Pārskatā teikts, ka tā ne vienmēr ir attiecība 1:1:1:

Vienam cilvēkam var būt daudzi maki. Un maks var izmantot daudzas bitkoinu adreses (anonimitātes nolūkā vēlams ģenerēt jaunu adresi ikreiz, kad jūs izmantojat savu maku).

Izmantojot citu datu vākšanas metodi, Bambou Club secināja, ka pastāv vairāk nekā 25 milj.  Turklāt jums nepieciešami tikai 15 bitkoini, lai iekļūtu 1% bagātnieku.

Mēs nezinām, kā “vaļi” strādā kopā, lai spekulētu ar bitkoina kursa vērtību. Bet mēs zinām, ka dažādu tirgus svārstību periodos, un īpaši kursa krišanās periodā, gandrīz 70% daudzi no tiem ir kļuvuši par vēl lielākiem spēlētājiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top