Visas ziņas

Kā viena kļūda treiderim izmaksāja deviņus tūkstošus dolāru

Treidera kļūda

Reddit lasāms skumjš stāsts par to, ka kripto entuziasts iegādājies 0,0  HBAR koinus par 9066 dolāriem. Uzziņai: Hedera Hashgraph pašreizējā tirgus vērtība svārstās ap 0,050 ASV dolāriem. Viss pareizi – tie ir tikai 5 centi par monētu, nevis vairāki tūkstoši dolāru.

0,0 tokenu iegāde par 9066 dolāriem nav biržas kļūda vai viltojums. Darījums patiešām notika, un kā pierādījums Redditā ir ievietots ekrānuzņēmums ar pāra HBAR/USDT tirgošanas vēsturi.

Darijums Binance biržā

Kļūda viena bitkoina vērtībā

Tātad noskaidrosim – kas patiesībā notika. Altkoina iegādes darījums notika biržā Binance. Saskaņā ar šīs tirdzniecības platformas noteikumiem – kriptovalūtas pārdošanas vai pirkšanas ordera summa nevar būt mazāka par 10 ASV dolāriem. Tas nozīmē, ka nopirkt nulli HBAR vai jebkuru citu monētu nav iespējams. Mēģinot izvietot tādu orderi, birža parādadija kļūdas paziņojumu.

Treidera darījuma summa bija aptuveni vienāda ar viena bitkoina tirgus cenu taja brīdī. Proti – visticamāk, ka viņš gribēja iegādāties konkrētu skaitu BTC, bet sajauca tirdzniecības pārus. Vai arī sākumā atvēra BTC/USDT lapu, bet pēc tam nepaskatījās – kādā cilnē atrodas.

Interesanti ir tas, ka, pēc visa spriežot, treideris ir pieredzējis – galu galā tikai nedaudzi vienai operācijai tērē deviņus tūkstošus. Taču, neraugoties uz drosmi un naudu, viņš tomēr pieļāva vienkāršu kļūdu un zaudēja tūkstošiem dolāru. Kriptovalūtu nišā neviens nav pasargāts no zaudējumiem.

Birža notikušajā nav vainojama – vainīga ir parastā cilvēciskā neuzmanība. Pārim HBAR/USDT bija pietiekama likviditāte, lai izpildītu orderi 9066 dolāru vērtībā.
Tas nozīmē, ka kāds cits iepriekš biržā bija izvietojis HBAR pārdošanas piedāvājumu par tādu cenu. Treideri jau sen pieļauj tamlīdzīgas kļūdas, tāpēc pastāv tomēr mazas izredzes tādā veidā pieklājīgi nopelnīt. Šajā gadījumā altkoina pārdevējs sekundes laikā savu bagātību palielināja par 9066 dolāriem. Un turklāt gandrīz neko neiztērēja.

Darījuma summas attēlojuma precizitāte, pārdodot HBAR par USDT Binance, nepārsniedz vienu zīmi aiz komata. Tas ir, darījumu vēsturē 0,001 HBAR pārdošana tiks atspoguļota kā 0,0. Altkoina daudzums pēc tirgus vērtības ir niecīgs, taču, pateicoties tik augstai summai, kuru noteica treideris, darījums notika.
Pamatojoties uz vienkāršu aprēķinu – kursu pareizinām ar iespējamo nopirkto koinu skaitu – var pieņemt, ka nelaimīgais iegādājās aptuveni 0,01 HBAR. Tādā gadījumā ordera summa pārsniedz 10 dolārus, tas ir – tā ir spēkā esoša.
Kāda ir šī stāsta morāle? Izvietojot biržā orderi – noteikti pārbaudiet datu ievades lauciņus. Kad izvieto orderi – Binance neprasa lieku apstiprinājumu, tāpat kā lielākā daļa citu tirdzniecības platformu – ņemiet to vērā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top