Tehnoloģijas

Trīs tendences, kas noteiks mobilo spēļu nākotni

Trīs tendences, kas noteiks mobilo spēļu nākotni

Saskaņā ar Newzoo datiem globālais spēļu tirgus 2022. gadā sasniedza 184,4 miljardus ASV dolāru un pusi no apjoma (92,2 miljardus ASV dolāru) veidoja viedtālruņu spēles. Tiek prognozēts, ka mobilo spēļu nozares vērtība nākotnē strauji pieaugs un līdz 2030. gadam sasniegs 250 miljardus ASV dolāru. Pateicoties eksperimentālajai pieejai, ko nosaka zemākas spēļu izstrādes izmaksas, mobilās spēles ir vadošās spēļu nozarē un diktē galvenās digitālās izklaides tendences.

Mobilo spēļu tirgus ir lielāks nekā konsoļu un stacionāro datoru (PC) spēļu tirgus kopā. Ņemot vērā tradicionālo konsoļu spēļu popularitāti un iespaidīgo ienākumu potenciālu, tādi izdevēji kā Activision Blizzard un Electronic Arts arvien vairāk pievēršas mobilo spēļu sektoram. Tuvāko gadu laikā gaidāmi būtiski tehnoloģiskie jauninājumi, kas līdz nepazīšanai mainīs jau tā dinamisko mobilo spēļu pasauli. Piemēram, 5G tīkla un mākoņtehnoloģiju attīstība veicinās izmaiņas līdzšinējos spēļu paradumos, jo patērētāji daudz vairāk laika pavadīs savos viedtālruņos, lai baudītu augstas klases videospēles jebkurā vietā un laikā,” stāsta Huawei produktu apmācību vadītājs Mikus Tillers.

Jauni monetizācijas veidi

Viena no aizraujošākajām tendencēm mobilo spēļu jomā ir saistīta ar citu svarīgu tehnoloģiju – blokķēdi. Blokķēdes spēles, kas pazīstamas kā P2E (no angļu val. – play-to-earn) spēles, no tradicionālajām spēlēm atšķiras ar to, ka tajās iekļautie aktīvi, sasniegumi un iegūtā pieredze pieder spēlētājiem, nevis spēļu izstrādātājiem.

P2E spēļu galvenais piesaistes elements ir tas, ka spēlētāji tiek apbalvoti, parasti ar spēles žetonu jeb “NFT”. Turklāt šīs spēles piedāvā tirgoties tāpat kā reālajā dzīvē – iegādāties, iznomāt un citādi apmainīt savus spēles līdzekļus, kā arī pelnīt naudu, citiem spēlētājiem pārdodot rīkus, kas iegūti, attīstot savas prasmes. Daudzas blokķēdes spēles ir decentralizētas un ļauj spēles īpašumu pārvaldītājiem balsot par dažādiem priekšlikumiem, lai lemtu par spēles nākotni. Tas veicina lielāku spēlētāju iesaisti un jaunas pārvaldības iespējas, un izstrādātāji gūst labumu no ciešākām spēlētāju kopienām.

Spēļu izstrādātāji dod priekšroku viedierīcēm

“Ja agrāk bija vērojama tendence, ka populārākās videospēles no konsolēm un stacionārajiem datoriem pēc kāda laika nonāca viedtālruņu lietotņu veikalos, tad šodien tendence ir pretēja. Lielie spēļu izstrādātāji arvien biežāk prezentē savas jaunākās spēles viedierīču platformai un tikai pēc tam piedāvā nedaudz pārveidotas vai paplašinātas versijas citām standarta ierīcēm,” skaidro M. Tillers.

Spēles nenoliedzami kļūst arvien populārākas, un tās ir pieejamas dažādos formātos – no konsolēm un stacionārajiem datoriem līdz viedtālruņiem. Unity pētījums liecina, ka 87 % daudzspēlētāju (no angļu val. – multiplayer) entuziastu pēdējā gada laikā ir spēlējuši spēles dažādās platformās. Vēl 43 % respondentu norādīja, ka viņi vēlētos lielāku integrāciju un plašākas izvēles iespējas, patērējot daudzspēlētāju spēles savā viedtālrunī.

Nepieciešamība spēlēt dažādās ierīcēs un nodrošināt plašas personalizācijas iespējas atspoguļojas arī PUBG MOBILE – spēlē, kas ir piesaistījusi lielu interesi Huawei AppGallery. PUBG MOBILE piedāvā aizraujošu spēlēšanas pieredzi, kas prasa stratēģiskās domāšanas, prasmju un ātras reakcijas apvienojumu, un to var spēlēt gan vienatnē, gan kopā ar draugiem.

Mākoņtehnoloģijas ienāk spēļu pasaulē

Kaut gan sākotnēji var šķist, ka mākoņspēļu (no angļu val. cloud gaming) spēlēšana izklausās diezgan sirreāli, tomēr tā kļūst par arvien populārāku spēļu koncepciju, kas pārliecinoši iekaro viedtālruņu tirgu.

“Mākonis ļauj lietotājiem uzreiz izmēģināt spēli, vēl pirms tā ir lejupielādēta, kā arī piekļūt saturam, nenoslogojot viedtālruņa atmiņu. Izmantojot mākoni, jūs attālināti spēlējat spēli, kas izvietota īpašos serveros, un tā tiek straumēta uz jūsu ierīci. Viena no lielākajām priekšrocībām ir tā, ka patērētāji vispirms var izmēģināt videospēli un tikai pēc tam to iegādāties – iespēja gan ietaupīt naudu, gan izmēģināt spēli jau sākumā ir faktori, kas šodien piesaista daudzus spēlētājus,” uzsver tehnoloģiju eksperts.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top