Visas ziņas

Trīsdesmit kriptopersonību tipi

Kriptopersonības

Mēs esam tik dažādi un tāpat kā jebkurā sabiedrībā, arī kriptotelpā cilvēki iedalās grupās ar daudziem dalībniekiem. Kādas grupas kriptosabiedrībā sastopamas visbiežāk un kādus personību tipus var izdalīt to dalībnieku vidū? Varbūt izdosies atpazīt sevi?

Kriptopersonību 30 tipi:

Pircēji

 1. Ticīgais

Rets dalībnieks, nav ieinteresēts spekulatīvos spriedumos. Ļoti iespējams, ka investējis kriptovalūtās agrīnās kriptotirgus attīstības stadijās, turklāt saglabājis nesatricināmu mieru un aukstasinību savu kriptoaktīvu kotējumu visu kāpumu un kritumu gadījumā. Šis bankas nicinošais, pats pacietīgākais kripto investors droši vien jau sen ir kļuvis par miljonāru. Ja, protams, viņa ietaupījumi nav tikuši krāpniekiem vai netika pazaudēti, tiešsaistē pasūtot picas.

Citāts: “Es ieguldīju savā pirmajā bitkoinā 2013. gadā. Pamēģināju ar to nopirkt alu, bet man nekas nesanāca. Kopš tā laika turu”.

 1. Hodlers

Bieži vien investors nejauši kļūst par hodleru vai ilgtermiņa kriptovalūtas turētāju. Iespējams, ka viņš nopircis kriptovalūtu par cenu, kas ir augstāka par to, kāda tiek piedāvāta kriptotirgū tagad. Galvenokārt tas attiecas uz iesācējiem, kuri ienākuši pagājušā gada decembrī, kad kriptotirgus strauji auga, un kopā ar to arī lielākās daļas kriptovalūtu kotējumi.

Citāts: “HODL!”

 1. Nejaušs miljonārs

Šī tipa investori ir ieguldījuši kriptovalūtās pirms vairākiem gadiem tīri intereses pēc, bet pēc tam par savu pirkumu vienkārši aizmirsuši. Turklāt privātā atslēga, pierakstīta uz papīra gabaliņa, visu šo laiku ir droši glabājusies galda atvilktnē.

Citāts: “Es nestāstīšu par savām kriptovalūtām, nevēlos kļūt par krāpnieku mērķi”.

 1. Agrīnais pārdevējs

Savas kriptovalūtas ieguvis maininga agrīnajās stadijās vai arī ir bijušais hodlers. Tomēr kriptotirgus pieauguma laikā pārdevis savas kriptovalūtas. Ko ļoti un atklāti nožēlo.

Citāts: “Man tagad būtu bijuši 10 miljoni $”.

 1. Altspekulants

Liek likmi uz altkoiniem un ne pašām lielākajām kriptovalūtām. Bieži vien iegulda ICO stadijās, cerot uz strauju popularitātes un monētas kursa pieaugumu. Tāpēc ir gatavs turēt kriptovalūtu gadiem ilgi, aktīvi virzot ICO kampaņas.

Citāts: “Ikviena no 10 monētām dod 10% izredžu uz 1000 reizes lielu peļņu”.

 1. Kriptomesija

Nav problēmu ar finansēšanu, nauda nav svarīga. Jo kriptovalūtas – tas ir par revolucionārām izmaiņām pasaulē, ekonomisko demokrātiju, vienlīdzību un ballītēm Puketā.

Citāts: “Tiksimies Taizemē!”

 1. Nokoiners

Palaidis garām iespēju nopirkt bitkonu par zemu cenu, domājot, ka tā ir krāpšana, lai gan, iespējams, pieder citas kriptovalūtas. No citiem altkoinu investoriem atšķiras ar to, ka savu aizvainojumu izgāž uz bitkoinu īpašniekiem, arvien apgalvojot, ka bitkoinu gaida krahs, ka tas ir burbulis, ka investori paliks tukšā, un, ka viņi ir akli neveiksminieki, kuri neredz patiesību.

Citāts: “Bitkoins ir mūsdienu tulpju drudzis, un jūs velti to veicināt!”

Uzņēmēji

 1. Dīleris

Investē pēc tā dēvētās dakšu un lāpstu shēmas, pārdodot kriptofanātiķiem iekārtas vai inventāru: maininga videokartes, aukstos makus un kontus kriptovalūtas biržās. Taču pats izvēlas atrasties ārpus kriptotirgus.

Citāts: “Es visu turu fiat naudā”.

 1. Maininga oligarhs

Nopelna mainingā. Ķīna viņam jau ir ārpus spēles. Visu uzmanību koncentrē uz Kanādu, Zviedriju un Islandi. Kā arī uz grafiskajiem procesoriem un aisikiem.

Citāts: “Cik par megavatu?”

 1. Brokeris

Zina par satriecošiem startupiem un pre-ICO, ir labi informēts par pašiem veiksmīgākajiem darījumiem. Apliecina, ka kriptovalūtas vai projekta vērtības trīskārtīgas paaugstināšanās pirmais vilnis jau ir pagājis. Bet ICO galvenais raunds vēl tikai būs, tāpēc prognozē desmitkārtīgu investīciju palielināšanos, bet, ja iegulda uz ilgu laiku, tad tas nesīs vēl vairāk peļņas. Tomēr šis investīciju raunds ir rezervēts insaideriem, bet viņi var palīdzēt. Bet potenciālajam investoram būs tikai jāsamaksā 20% no ieguldījuma summas par tādu unikālu iespēju.

Citāts: “Šeit ir tikai MIT zinātnieki ar doktora grādiem”.

Finansisti

 1. Finanšu veterāns

Lieliski informēts par tirgus kustībām un par to, kā veidojas kapitāls. Zina, kur un kā virzās nauda.

Citāts: “Tirgi tādā veidā nedarbojas”.

 1. Uzmanīgais investors

Kriptovalūtās investējis diezgan sen. Tagad pamazām tās pārdod.

Citāts: “Es nedaudz nopelnīju”.

 1. Tehniskais treideris

Pretestības un atbalsta līnijas, tirdzniecības apjoms, dubultā apakša, volatilitāte… Tehniskais treideris ir sapratis, kā strādā visi analīzes aspekti, un ko nozīmē dažādi grafiki.

Citāts: “Labāko darījumu es noslēdzu, kad veicu short riple. Sliktāko – vakar”.

 1. Šķīrējtiesnesis

Meklē dažādus variantus investēšanai dažādās platformās un dažādās valstīs. Sapņo atrast ideālu vienkāršu alfa variantu, kas ātri pieaugs un nesīs viņam ienākumu. Bet viņš neņem vērā, ka, ja tas būtu tik vienkārši, tad to darītu visi.

Citāts: “Es tev pārdošu Korejas aktīvus par cenu, kas ir mazāka par tirgus cenu, ja tu samaksāsi ar jebkādu fiat, izņemot vonu.

 1. ICO Investors

Izpircis pašu daudzslošāko projektu tokenus pre-ICO laikā par zemu cenu. Virza projektu visos iespējamos veidos, visos laukumos, caur jebkādiem kanāliem. Monētas popularitātei pieaugot, nekavējoties pārdod savus aktīvus.

Citāts: “Tokeni ir likvīdāki nekā aktīvi”.

Pārdevēji

 1. Kriptoeksperts

Dala padomus un zina visus veiksmes noslēpumus. Ļoti iesaka izlasīt viņa blogu, nopirkt grāmatu un abonēt vebināru. Un tad ikviens gribētājs varēs viegli atpazīt nākamo ICO, kas radīs pārsteidzošus ienākumus.

Citāts: “Nopelni septiņzīmju ienākumu, kā to izdarīju es, strādājot Volstrītā. Tikai tu to varēsi izdarīt ātrāk un īpaši nepūloties!”

 1. ICO Promouters

Strādā ar perspektīvu blockchain projektu, kas drīz veiks ICO. Bet sākumā tikai jāsagatavo white paper. Dokuments patiesībā ir jau gandrīz gatavs, ir tikai jāveic galīgie aprēķini un skaitļojumi. Bet tādēļ ir jānolīgst speciālists.

Citāts: “ICO projekts startē pēc 6 nedēļām, esiet modri”.

 1. ICO projekta vadītājs

Viņa blockchain projektā jau ir investēti miljoni dažās minūtēs. Viņam tikai jāizvēlas: veidot projektu vai vienkārši pazust?

Citāts: “Mēs nolīgstam”.

 1. Forku atbalstītājs

Atradis veidu, kā to pašu tehnoloģiju populārā kriptovalūtā padarīt labāku, ātrāku, drošāku un mazāk enerģiju patērējošu. Ir tikai jārealizē ideja un jāpiesaista miljoni lietotāju.

Citāts: “Gaidiet AirDrop!”.

 1. Kripto padomdevējs

Reklāma Facebook vairs nav aktuāla. Bet ir arī citi projekta attīstīšanas veidi! Pre-ICO ar kriptovaļiem, plaši pazīstami padomdevēji un stratēģiskie investori nodrošinās drošu pamatu jebkuram projektam. Bet komisijas nauda, simboliska priekšapmaksa un juristu alga sešciparu apmērā – tas nav nekas, salīdzinot ar deviņzīmju investīcijām, kas tiks piesaistītas ICO kampaņas gaitā. Bet jums beidzot būs mašīna, kurai durvis veras uz pareizo pusi.

Citāts: “Mums drīz būs formālāka struktūra, pagaidiet”.

 1. Pseido oficiālā sertifikācijas iestāde

Izskatās un uzvedas kā Federālā uzraudzības komisija, tikai bez pārbaužu sistēmas. Tādas oficiāli skanošas organizācijas zīmogs noteikti ietaupīs kriptoinvestoru laiku, kuriem pēc tam pat nebūs jālasa projekta Lite Pager.

Citāts: “Un mēs ar jums redzēsimies Taizemē!”

Eksperti

 1. Īstais eksperts

Raksta programmatūru, dievina blockchain, zina visu galveno kriptovalūtu svarīgākos tehnisko parametrus. Spekulantus uzskata par bezcerīgām personībām un skumst vispārējās tumsonības dēļ.

Citāts: “Es ieguvu otro vietu pirmajā kripto hakatonā”.

 1. Austrumeiropas kriptoģēnijs

Pats viņš nāk no Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas vai Moldovas… Bet varbūt tikai otrās paaudzes emigrants, kas dzīvo ASV. Precīzi nevar saprast. Strādā ar nākamo tīkla hardforku vai jauno sistēmu kopumā. Bet sākumā jāpabeidz mājas darbs.

Citāts: “Man pagaidām nav tiesību laist klajā pēdējās izstrādes relīzi”.

 1. Atmaskotājs

Zina, ka kriptotirgus ir ziepju burbulis. Nevēlas piedalīties krāpšanā.

Citāts: “Tulpju drudzis!”

 1. Anti atmaskotājs

Zina, ka kriptotirgus nav burbulis.

Citāts: “Ja tas būtu burbulis, mērogi būtu citi”.

 1. Ekonomists

Zina tādas lietas, par kurām skolās nestāsta. Var sasaistīt vienkopus tādas idejas, ka viņa viedoklis šķiet vai nu sazvērestības teorija vai īsts inside.

Citāts: “Ņemot vērā visus ārējos faktorus, kriptovalūtas vienalga ir labākas, nekā bankas vai fiat valūtu drukāšana”.

 1. Pašaizliedzīgais apgaismotājs

Viņš nav nopelnījis nevienu satoši 10.000 stundu laikā, kas pavadītas, citiem mācot kriptotirgus un treidinga nianses. Tomēr cer uz pūļa dāsnumu. Rezultātā visi ziedojumi, kas saņemti kā pateicība, tiks iztērēti vai nu šaubīgiem projektiem, vai dzērieniem.

Citāts: “Nākotne pieder kriptovalūtām, digitālajai ekonomikai un kriptosabiedrībai”.

Politiķi

 1. Autoritārais regulators

Uzvedas kā labvēlīgs vecāks, kurš ne par ko neļaus saviem pilsoņiem tirgoties ar kriptovalūtām vai piedalīties ICO, mēģinot viņus pasargāt pašus no sevis. Bet, lai nodrošinātu savas nacionālās valūtas stabilitāti, visās ekonomiskajās problēmās vainos kriptoapokalipses jātniekus.

Citāts: “Mēs aizliedzam, lai novērstu tirgus manipulācijas, nelegālu līdzekļu atmazgāšanu un spekulatīvu darbību”.

 1. Kriptoanarhists

Vēlas laist klajā savu tokenu, kas balstīts uz vietējiem resursiem. Tic decentralizācijas spēkam. Nicina visus uzraudzības institūciju mēģinājumus regulēt kriptotirgu.

Citāts: “Kriptovalūtas – tā ir patiesā finanšu brīvība”

 1. Starptautiskā Finanšu organizācija

Neviens nesauc uz kriptoballīti, jo zina, ka viņi sabojās visu jautrību. Viņu pieminēšana ziņās piešķir informācijai svarīgumu. Bet finanšu vara ļauj apspiest tos, kam viņi iepriekš palīdzēja.

Citāts: “Regulēšana ir neizbēgama”.

Tā lūk, ja šobrīd nevari sev pielīdzināt nevienu no augtāk minētajiem personības tipiem, tad iespējams, tev viss vel priekšā, jo kriptovalūta nepazudīs un lietas, kuras riņķo ap viņu tikai vairosies. Tik daudz jaunu profesiju mūs nākotnē sagaida, tik daudz jaunu vārdu vel jālatvisko. Darbojamies.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top