Tehnoloģijas

TSMC uzskata, ka viņu procesoru tehnoloģija ir progresīvākā un Huawei vai citi jaunie konkurenti nespēs tos panākt

TSMC uzskata, ka viņu procesoru tehnoloģija ir progresīvākā un Huawei vai citi jaunie konkurenti nespēs tos panākt

Pasaulē lielākais procesoru ražotājs TSMC paziņoja, ka neuzskata Huawei atdzimšanu par draudu savai vadošajai pozīcijai mikroshēmu jomā. Taivānas gigants ir pārliecināts, ka tā tehnoloģija ir tik progresīva, ka Huawei un citi jaunie konkurenti nespēs tos panākt.

Pusvadītāju ražošanas tirgū dominē vairāki uzņēmumi, bet lielākā daļa pieder TSMC. 2024. gada pirmajā ceturksnī uzņēmums kontrolēja 62 % tirgus ieņēmumu ziņā, savukārt Samsung ar 13 % tirgus daļu bija otrajā vietā. Šāda situācija ir izveidojusies jau gadiem ilgi. TSMC un Samsung ir vienīgie uzņēmumi, kas pašlaik ražo vismodernākos 3 nanometru procesorus.

Samsung galvenokārt ražo savas Exynos mikroshēmas un, lai gan ir atvērts mikroshēmu ražošanai citiem, bet nesaņem tik daudz pasūtījumu kā TSMC. Tas ir tāpēc, ka pēdējā minētā uzņēmuma tehnoloģija vienmēr ir bijusi atzīta par labāko. Nav pārsteidzoši, ka uzņēmums tuvākajā nākotnē neredz konkurentus, pat ņemot vērā Huawei, kas pēdējos gados ir aktīvi attīstījis savu mikroshēmu tehnoloģiju.

ASV noteiktie ierobežojumi ir nopietni ietekmējuši Huawei uzņēmējdarbību. Ķīnas pusvadītāju uzņēmums SMIC piegādā Huawei mikroshēmas un EUV vietā izmanto novecojušas DUV iekārtas, tāpēc tā mikroshēmas nav tik konkurētspējīgas kā Qualcomm Snapdragon, MediaTek Dimensity un Samsung Exynos.

Tomēr ar Ķīnas valdības fonda atbalstu Huawei tiecas panākt pašpietiekamību un ilgtspējīgu vietējās klases viedtālruņu piegādes ķēdi. Huawei pašlaik cīnās par šābrīža modernāko mikroshēmu ražošanu, savukārt TSMC un Samsung plāno sākt jau 2 nanometru mikroshēmu ražošanu jau nākamgad.

Uzņēmumā Huawei uzskata, ka izrāviens pusvadītāju nozarē ir neizbēgams un konkurence noteikti veicina tirgus attīstību.

Avots: Digitimes

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top