Tehnoloģijas

Turcija veic izmēģinājumus ar dronu – kamikadzi ŞİMŞEK

Turcija ir veiksmīgi izmēģinājusi kompānijas Turkish Aerospace dronu ŞİMŞEK, kas tika palaists no cita bezpilota lidaparāta.

Bezpilota lidaparāts kamikadze ir veiksmīgi izpildījis uzticēto uzdevumu, tā paziņojis Turcijas Aizsardzības rūpniecības direktorāta vadītājs Ismails Demirs.

Sākotnēji ŞİMŞEK tika izstrādāts, kā gaisa mērķis, lai pārbaudītu sauszemes un jūras gaisa aizsardzības sistēmu spējas. Tas tika izveidots, pamatojoties uz katapultu sistēmu, ko var uzstādīt uz kuģiem.

2020. gadā ŞİMŞEK tika integrēts Turkish Aerospace bezpilota lidaparātā Anka S strike. 2021. gadā jau tas tika pārbūvēts par dronu- kamikadzi, uzstādot lādiņu un vadības sistēmu no Roketsan.

ŞİMŞEK tagad var patstāvīgi veikt uzbrukumu ienaidniekam. Kamikaze drons atbalsta autonomu lidojumu un tam ir GPS vadība, kas ļauj iznīcināt mērķus lielā attālumā. Tas spēj nogādāt sprāgstvielas līdz 70 km attālumā un uzturēties gaisā līdz 45 minūtēm. Maksimālais kravnesības svars ir 5 kg.

ŞİMŞEK ir aprīkots ar turboreaktīvo dzinēju. Pagājušajā gadā Turkish Aerospace izpilddirektors paziņoja par plāniem ik gadu saražot simts šādus dronus pašnāvniekus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top