Tehnoloģijas

Turcijas būvnieki aktīvi pārdod krieviem dzīvokļus par kriptovalūtu

Turcijas būvnieki aktīvi pārdod krieviem dzīvokļus par kriptovalūtu

Būvnieki un mākleri dažādās valstīs aktīvi apgūst norēķinus kriptovalūtā – krievi, kuri meklē nekustamo īpašumu ārzemēs, ir gatavi veikt tādus darījumus.

Turcijas būvnieki ir visaktīvākie norēķinos ar kriptovalūtu. Turklāt šādi darījumi tiek uzskatīti par vieniem no drošākajiem. Līgumā cena joprojām ir norādīta eiro vai lirās, bet kriptovalūta tiek konvertēta pēc kursa, savukārt komisijas maksa ir no 1,5 līdz 3%.

Pēc pašreizējā kursa cenas sākas no 1,5 BTC. Parasti tas ir ļoti pieticīgs mājoklis rajonā ar nepietiekami attīstītu infrastruktūru. Bet visbiežāk tomēr krievi pērk dārgākus dzīvokļus ar divām izolētām istabām un virtuvi vai dzīvojamo istabu par cenu 2-3 BTC. Par šo cenu pircējam pieejams peldbaseins, pirts, sauna, atpūtas zonas, trenažieru zāle, bērnu rotaļu istabas un citas priekšrocības. Ļoti bieži Krievijas Federācijas pilsoņi apsver iegādāties nekustamo īpašumu tajās vietās, kur viņi iepriekš ir atpūtušies.

“Pieprasījums pēc dzīvokļiem Turcijā un AAE no krievu puses saglabājas nemainīgi augsts, taču projektu finansējuma konroles nav, tāpēc nekustamā īpašuma izvēlei ir jāpieiet ļoti rūpīgi, lai māja, kurā dzīvoklis tiek iegādāts, būtu nodota ekspluatācijā un precīzi tiktu aizpildīti un fiksēti kriptovalūtas maiņas kursi pirkuma brīdī, jo kriptovalūta ir tomēr ļoti volatīva,” saka Sergejs Zaicevs, Etazhi jauno ēku centra vadītājs.

AAE situācija ir līdzīga, taču šeit dzīvokļu cena vidēji ir no 2-3 BTC.

Avots: Izvestia

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top