Tehnoloģijas

Tuvākajās dienās uz Zemes nokritīs 1984. gadā palaists NASA satelīts

Tuvākajās dienās uz Zemes nokritīs 1984. gadā palaists NASA kosmosa satelīts

Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA) sagaida, ka Earth Radiation Budget Satellite (ERBS) nokritīs uz Zemi šajā nedēļas nogalē vai nākamās nedēļas sākumā. Precīza nokrišanas vieta vēl nav noteikta.

Satelītu zemajā Zemes orbītā, 1984. gadā, palaida daudzkārtizmantojamais kosmosa kuģis Challenger. ERBS uzdevums bija izpētīt mūsu planētas radiācijas balansu. Sākotnēji NASA vēlējās pārtraukt satelīta ekspluatāciju divus gadus pēc palaišanas, taču tas darbojās līdz 2005. gadam. Vairāk nekā 17 gadus tas pakāpeniski tuvojas un ļoti drīz nokritīs uz Zemes.

Pēc NASA domām, ERBS atlūzas nodarīs kaitējumu nokrītot uz Zemes ar varbūtību 1 pret 9400. Aģentūra joprojām nezina, kur precīzi nokritīs ierīces atlūzas. Ir vienlīdz liela iespēja, ka tas ietrieksies Āzijā, Āfrikā, Tuvajos Austrumos vai Dienvidamerikas / Ziemeļamerikas rietumu reģionos.

Satelīta masa ir 2450 kg, taču lielākā daļa satelīta sadegs. Pēc NASA aprēķiniem, ERBS blīvajos atmosfēras slāņos ieies 9.janvārī plkst.01:40 (EET) ± 17 stundas, t.i. iespējams, ka tas notiks tomēr rīt.

Avots: NASA

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top