Tehnoloģijas

Hakeris, kurš Twitter lietotājiem prasīja bitkoinus Apple, Uber, Īlona Maska un Baraka Obamas vārdā, saņēmis 3 gadu cietumsodu

Twitter hakeris

Atcerieties pērngad izskanējušo ziņu par to, ka hakeri ir uzlauzuši slavenu cilvēku un lielu kompāniju Twitter kontus un to vārdā prasījuši bitkoinus? Pēc gandrīz septiņiem mēnešiem ir pabeigta šīs skaļās lietas izmeklēšana.

Kā izrādījās – ar uzlaušanu bija nodarbojusies nevis hakeru grupa, bet gan viens cilvēks. Tas bija jaunietis no Floridas – Grems Ivans Klarks (Graham Ivan Clark). Puisim tagad ir 18 gadi, bet nozieguma izdarīšanas brīdī viņam bija 17. Viņu arestēja 2020. gada vasarā. Pirms dažām dienām viņš vienojās ar izmeklēšanu un atzina savu vainu. Viņam piesprieda trīs gadu cietumsodu un trīs gadu nosacītu termiņu. Saskaņā ar vienošanos – visā šajā periodā Klarkam ir aizliegts izmantot datorus bez tiesībsargājošo institūciju atļaujas un uzraudzības.

Izmeklēšana noskaidroja, ka jaunais hakeris, izmantojot “telefona pikšķerēšanas uzbrukumus” lika Twitter darbiniekiem domāt, ka viņš strādā kompānijas informācijas tehnoloģiju nodaļā. Tādējādi viņam izdevās iegūt piekļuvi dažiem kontiem. Rezultātā šī shēma ienesa Klarkam bitkoinus vairāk nekā 115 tūkstošu dolāru apmērā.

Avots: Tampabay

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top