Ziņas

Twitter izpilddirektors Džeks Dorsijs iesaistās Bitcoin Lightning Network “lāpas nodošanas” maratona eksperimentā

Twitter izpilddirektors Džeks Dorsijs iesaistās Bitcoin Lightning Network “lāpas nodošanas” maratona eksperimentā

Džeks Dorsijs ir piedalījies cermoniālā Lightning Network maksājumu nodošanas tālāk vai tā saucamajā lāpas stafetes pasākumā. Šī eksperimenta ideja līdzinās olimpiskās lāpas iedegšanas pasākumam, taču šoreiz lāpas vietā tiek nodoti tālāk mazas summas maksājumi ar pievienotu summu nākošajiem dalībniekiem, kā uzticības pārbaudi. Šobrīd Lightning Network ir iespējams pārsūtīt un uzglabāt nelielas summas bitkoinos, kā arī ir iespējams sastādīt rēķinu vai veikt to apmaksu.
Eksperimentā ir pierādīts, ka Lightning Network nodrošina lielisku iespēju pārsūtīt nelielas summas bitkoinos. Katrs pasākuma dalībnieks no iepriekšējā dalībnieka saņem nodoto “lāpu” un pievieno tai 10 satoši. Šis dalībnieks savukārt nodod šo lāpu tālāk un tā “ķēde” kļūst arvien garāka. Šim eksperimentam ir pat sava mājaslapa.
Pirmā transakcija bija 100 satoši apmērā. Pavisam nesen “ķēde” nonāca līdz Džekam Dorsijam, un lāpā jau bija 2860 satoši. Šī summa palielinās par 10 vienībām viena klikšķa reizē.

NĒ ALTKOINIEM

Dorsijs nesen stāstīja par kriptovalūtas iespējamo nākotni Džo Rogana podkāstā. Viņš paziņoja: “Es ticu, ka internetā pastāvēs lokālā valūta, taču es nezinu, vai tie būs bitkoini.” Tomēr pats Dorsijs nav ieinteresēts cita veida kriptovalūtā bez bitkoiniem, kad viņam tika uzdots jautājums no kāda twitter lietotāja, kurš vēlējās uzzināt, vai aplikācijā Cash būšot arī citas kriptovalūtas bez bitkoiniem, viņš norādīja, ka tas viņu neinteresē.

ĪLONS MASKS: VAI NĀKAMĀ ROBEŽA?

Pasākumā bija centušies iesaistīt arī Tesla izpilddirektoru Īlonu Masku.

Tomēr miljardieris šajā brīdī, iespējams, ir pārāk aizņemts ar nākamās paaudzes SpaceX raķešu testēšanas programmu.

GLOBĀLA ĶĒDE

Šobrīd “ķēde” ir izplatījusies pa 37 valstīm  un nonākusi līdz lielākajām valstīm.
Šobrīd “ķēde” ir izplatījusies pa 37 valstīm  un nonākusi līdz lielākajām valstīm.

Lightning Network līdzdibinātāja Elizabete Stārka bija viena no pēdējām personām, kura pārņēma lāpu. Viņai to nodeva tālāk Džeks Dorsijs.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top