Tehnoloģijas

Twitter “uzlauzušie” hakeri līdzekļu pārskaitīšanai izmantoja servisus BitPay un Coinbase

Uzbrucēji, kuriem izdevās piekļūt daudzu slavenību kontiem sociālajā tīklā Twitter, saņemtos līdzekļus pārskaitīja uz vienu konkrētu adresi. Iepriekš tā tika izmantota, lai nosūtītu līdzekļus uz servisiem Coinbase, BitPay un CoinPayments.

Whitestream blokķēdes analītikas speciālisti uzskata, ka trīs transakcijas, kuru nosūtītājam pieder šī adrese, aizved pie makiem, kas saistīti ar Coinbase un BitPay. Adresē paspēja ieskaitīt 14,75 BTC (gandrīz 135 000 $). Vēlāk hakeri izmantoja bech32 adresi.

Pirmā transakcija ar 1,2 BTC (11 000 $) tika veikta šī gada maijā. Otrajā un trešajā figurēja nenozīmīgas summas dažas dienas pirms pašreizējiem notikumiem. Eksperti uzskata, ka tobrīd hakeris bija pārejas procesā uz bech32 adresi. Tā domāt viņus pamudināja pēdējo divu transakcija raksturs.

Kompānijā uzskata, ka līdzekļu saņēmēji ļaus atklāt to sūtītāja identitāti. Tomēr izmeklēšana var nebūt tik vienkārša, ja uzbrucēja transakcijas bija saistītas ar maksājumu servisiem.

Whitestream domā, ka hakeris uzbrukuma veikšanai apzināti izmantoja veco adresi, lai jauktu pēdas.

Ar grūtībām saskārās arī pazīstamais trekinga serviss Whale Alert.  Twitter pēc uzbrukuma ierobežoja tādu ziņojumu publicēšanu, kas satur kriptovalūtu adreses (ciparu un burtu kopas). Šādu pasākumu rezultātā Whale Alert zaudēja iespēju sociālajā tīklā publicēt postus par lielām transakcijām.

Whale Alert paziņoja, ka pagaidām posti tiks publicēti Telegram, kā arī pauda cerību, ka Twitter drīz atcels ierobežojumus.
Atgādinām – slavenību uzlauzto kontu lapās bija izvietoti paziņojumi par 5000 BTC viltus izdali no nezināmas mājaslapas Cryptoforhealth.

Domēns bija reģistrēts uzbrukuma dienā. Informācija par vietnes īpašnieku bija atklāta tikmēr, kamēr reģistrators to nepaslēpa. Pikšķerēšanas lapa piederēja Entonijam Eliasam no Kalifornijas, internetā tika arī atrasta viņa dzīvesvietas adrese, tālruņa numurs un elektroniskais pasts. Pārbaudot noskaisrojās, ka dati ir viltoti.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top