Tehnoloģijas

2023. gadā Apple atteiksies no Lightning par labu USB Type-C

Type-C Iphone
2023. gada otrajā pusē kompānija Apple atteiksies no Lightning par labu USB Type-C. Atsaucoties uz pašu avotiem piegāžu ķēdē, to vēsta Min Či Kuo. Saskaņā ar insaidera informāciju – mainot portu iPhone 15 par labu Type-C, palielināsies datu kopēšanas ātrums, kā arī palielināsies uzlādes ātrums.

Pēc visa spriežot, Apple nevar atteikties no 2012. gadā ieviestā Lightning viena iemesla dēļ: iPhone aksesuāri uzņēmumam ienes daudz naudas. Lieta tāda, ka kompānijas, kuras izgatavo oficiālos aksesuārus, atskaita Apple maržu. Un, ja no viena kabeļa šis procents var būt nenozīmīga summa, tad no lielas partijas Apple saņems jau diezgan labu peļņu.

Piemēram, pagājušajā ceturksnī kategorijas “Nēsājamas ierīces”, “Māja” un aksesuāri” kompānijai nodrošināja gandrīz 9 miljardus dolāru. Nav īsti skaidrs, kādā veidā Apple saņems šo daļu no aksesuāru ražotājiem, ja kompānija pāries uz USB-C.

Apple bezvadu lādētāja MagSafe projekts attīstās arī ļoti vāji, vairumam līniju iPhone 12 un iPhone 13 lietotāju nav nekādu aksesuāru ar šī standarta atbalstu. ES prasību dēļ Apple nāksies ražot aifonus ar to pašu lādētāja standartu, kādu atbalstīs visi ražotāji. Kā arī nodrošināt piekļuvi visiem iespējamiem kabeļiem, kuriem ir Type-C savienotājs.
Tikmēr mums būs jāpacieš Lightning.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top