Pasākumi

UAV Factory iegūst Latvijas-Amerikas Inovāciju balvu

UAV Factory iegūst Latvijas-Amerikas Inovāciju balvu

Vakar, 9.decembrī tiešsaistes pasākumā tika paziņots Latvijas-Amerikas Inovāciju balvas 2021 uzvarētājs UAV Factory bezpilota izlūkošanas lidaparāts “Penguin C Mk 2 VTOL”.

Izvērtējot konkursa pieteikumus, žūrijas komisija balvu nolēma piešķirt uzņēmumam UAV Factory par bezpilota izlūkošanas lidaparātu “Penguin C Mk 2 VTOL”, bet otro vietu – Vigo Health izstrādātajai lietotnei “Vigo”, kas palīdz cilvēkiem, kuri pārcietuši insultu. Balvas laureāti ieguva attiecīgi 10,000 un 5,000 eiro lielu balvu, kā arī speciāli izgatavotu balvu, kas simbolizē radošumu un inovācijas.

Atšķirībā no līdzšinējiem “Penguin” sērijas modeļiem, jaunākais bezpilota izlūkošanas lidaparāts “Penguin C Mk 2 VTOL” ir aprīkots ar vertikālās pacelšanās un nolaišanās iekārtām un to ir iespējams izmantot sarežģītā apvidū un ekstremālās temperatūrās. Pateicoties jaunākajām tajā iestrādātajām tehnoloģijām, lidaparāts varēs paildzināt lidojumu par 20%, sasniedzot vairāk nekā 14 stundas. Sīkāka informācija par šo invoāciju: www.uavfactory.com

“Vigo” lietotne ir Latvijā radīts digitālās rehabilitācijas asistents cilvēkiem pēc insulta pārciešanas. Katram pacientam tiek individuāli pielāgota programma, kas noderēs gan lietošanai mājas apstākļos, gan kalpos kā pilnvērtīgs insulta rehabilitācijas papildinājums, atrodoties slimnīcā. Programma izveidota kopā ar Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” funkcionālajiem terapeitiem un ir pieejama dažādās Latvijas slimnīcās.

Apbalvošanas ceremonijā piedalījās ASV vēstnieks Latvijā Džons L. Kārvails, Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā prezidents un SIA Mikrotīkls vadītājs Džons Tallijs un Baltijas-Amerikas Brīvības fonda valdes loceklis Pīters Ragaušs.

ASV vēstnieks Džons L. Kārvails uzsvēra: “ASV vēstniecība lepojas, ka esam nodibinājuši šo balvu kopā ar mūsu partneriem Baltijas-Amerikas Brīvības fondu un Amerikas Tirdzniecības palātu Latvijā ar mērķi veicināt uzņēmējdarbību, uz pētniecību balstītas inovācijas un ciešākas ekonomiskās saites starp ASV un Latviju. Inovācijas ir mūsu ekonomisko panākumu un kopīgās nākotnes atslēga. Prezidents Baidens ir nosaucis šo par “izšķirošo desmitgadi inovācijām”, atzīstot, ka mums ir vajadzīgas jaunas tehnoloģijas un jaunas idejas, lai risinātu mūsu aktuālākās problēmas.”

Balvas pretendenti ir Latvijas iedzīvotāji un Latvijā reģistrētas organizācijas un uzņēmumi no dažādām nozarēm. Konkursam tika pieteiktas 6 inovācijas.

Pieteikumus izvērtēja profesionāla žūrija: Latvijas jaunuzņēmumu asociācijas vadītāja Olga Barreto-Goncalves, TechHub Riga līdzdibinātājs Andris Bērziņš, ASV vēstniecības Latvijā politikas un ekonomikas jautājumu padomniece Klēra Cimmermane, RTU rektora vietnieks Tālis Juhna, uzņēmuma Vividly vadītāja Gunita Kuļikovska, Baltijas-Amerikas Brīvības fonda valdes loceklis Pīters Ragaušs un Mikrotīkls priekšsēdētājs un AmCham valdes priekšsēdētājs Džons Martins Tallijs. Šī gada žurijai pievienojās Latvijas-Amerikas Inovācijas balvas iepriekšējo gadu laureāti – HackMotion vadītājs Atis Hermanis, Exonicus līdzdibinātājs Sandis Kondrats un Aerones līdzdibinātājs Jānis Putrāms. Pieteikumi tika vērtēti pēc tādiem kritērijiem kā novatorisms, ietekme, pielietojamība, sadarbība, projekta briedums un pievienotā vērtība. Pretendentu atlasē tika izvērtēti arī vairāki faktori, kas vērtēja saikni starp Latviju un ASV.

Balvu rīko Amerikas Tirdzniecības Palāta Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā un Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds ceturto gadu pēc kārtas sadarbībā ar tehnoloģiju jaunrades telpu TechHub Riga un Latvijas jaunuzņēmumu asociāciju Startin.LV.

Papildu informācija par Inovāciju balvu.

Par ASV vēstniecību Latvijā:

Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Rīgā ir ASV diplomātiskā pārstāvniecība Latvijā. ASV vēstniecība pārstāv ASV valdības un tās pilsoņu pozīciju par divpusējiem un daudzpusējiem politikas, ekonomikas un sociālajiem jautājumiem, strādā, lai nodrošinātu drošību un labklājību ASV pilsoņiem Latvijā, izsniedz vīzas Latvijas un citu valstu pilsoņiem un veicina kultūras un izglītības apmaiņu starp ASV un Latviju. Vēstniecība arī veicina ASV eksportu uz Latviju, atbalsta atvērtos tirgus un palīdz ASV uzņēmumiem darboties Latvijā un Eiropas Savienībā.

Par Baltijas Amerikas Brīvības fondu (BAFF):

BAFF darbojas Baltijas valstīs kopš 2010.gada rudens. BAFF misija ir stiprināt saikni starp ASV un Baltijas valstīm, īstenojot izglītības un apmaiņas programmas, kas vērstas uz ekonomisko izaugsmi un demokrātisko procesu attīstību. Fonda galvenais mērķis ir ievērojami uzlabot Savienoto Valstu un Baltijas sadarbību.

Par ATPL:

ATPL ir vadošā ārvalstu tirdzniecības palāta Latvijā, pārstāvot vairāk kā 140 uzņēmumu. ATPL mērķi ir veicināt un stiprināt tirdzniecību, investīcijas, partnerību un draudzību starp ASV un Latviju, kā arī kalpot par viedokļu, zināšanu apmaiņas un kontaktu platformu biedriem, partneriem un starptautiskās uzņēmēju sabiedrības pārstāvjiem Latvijā. Palātas mērķi sakņoti četros pamatprincipos: godprātīga, atbildīga, uz sadarbību un izcilību vērsta darbība.

Par TechHub Riga:

TechHub Riga ir kopstrādes vieta jaunuzņēmumiem ar mērķi savest kopā dažādus šīs nozares pārstāvjus un darboties kā Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas centrs. Kā nevalstiska organizācija TechHub Riga regulāri organizē pasākumus, lai atbalstītu startup vidi un izglītotu plašāku publiku par aktuālākajām inovācijām un tehnoloģijām. S

Par Startin.LV:

Latvijas Jaunuzņēmumu uzņēmumu asociācija Startin.LV apvieno Latvijas startup vides spēlētājus – jaunuzņēmumus, biznesa inkubatorus un akseleratorus, indivīdus un citus ekosistēmas spēlētājus. Startin.LV mērķis ir uzlabot un attīstīt startup vidi Latvijā, sekmēt un atbalstīt vietējo jaunuzņēmēju darbību, pozicionēt Latviju kā pievilcīgu vietu jauniem uzņēmējiem un investoriem no ārzemēm.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top