Visas ziņas

Nīderlande sāks izmantot ūdeņraža vilcienus

Ūdeņraža vilcieni Nīderlandē

Nīderlandē tuvākajā laikā parādīsies ūdeņraža vilcieni, turklāt nevis testēšanas ietvaros, bet kā pilnvērtīgi dzelzceļa satiksmes dalībnieki.

Šī gada sākumā reģionālais operators Arriva Netherlands veiksmīgi veica divu nedēļu izmēģinājumus, kuru laikā ūdeņraža vilciens divas nedēļas katru nakti kursēja starp Groningenu un Leuvardenu, imitējot reģionālo un ātrvilcienu darbu. Ekspluatācija bija salīdzināma ar operatora regulārajiem reisiem, turklāt apstiprinājās paredzamais degvielas patēriņš, degvielas uzpildes process izrādījās ātrāks, nekā kompānija gaidīja – un vēl vilciens bija divreiz klusāks nekā dīzeļvilcieni, kas kursē tajā pašā līnijā.

Ir zināms, ka Arriva Netherlands grasās palaist ūdeņraža vilcienu starp Groningenu un Stadskanālu, kā arī līnijā Wunderline līdz Vācijas pilsētai Lērei.

Ūdeņraža vilcienu iepirkuma tenderis tiks izsludināts nākamgad, taču to nodošanai ekspluatācijā būs nepieciešams finansējums un atļaujas. Visai iespējams, ka galu galā tiks iepirkti tie paši Francijas kompānijas Alstom vilcieni, kas piedalījās testēšanā.

Avots: Railjournal

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top