Tehnoloģijas

Ukrainā darba kārtībā palikušas tikai 5 no 15 Panzerhaubitze 2000, Krievija nav iznīcinājusi nevienu haubici

Ukrainā darba kārtībā palikušas tikai 5 no 15 Panzerhaubitze 2000, Krievija nav iznīcinājusi nevienu haubici

Vācijas Brīvās demokrātiskās partijas pārstāvis Markuss Fabers (Marcus Faber) paziņojis, ka Ukrainas Bruņotie spēki tagad var izmantot tikai trešo daļu no 155 mm haubicēm Panzerhaubitze 2000. Tām ir tehniskas problēmas.

Vācija un Nīderlande Ukrainai kopumā piegādāja 15 pašgājējas artilērijas iekārtas Panzerhaubitze 2000 (vai PzH 2000). Tomēr darba kārtībā palikušas tikai piecas haubices. Iemesls ir artilērijas iekārtu ļoti aktīva lietošana un lēnas to rezerves daļu piegādes.

Bundestāgs, Bundesvērs un Ukrainas Aizsardzības ministrija šo informāciju pagaidām nekomentē. Tomēr pirms dažām dienām izdevums Der Spiegel rakstīja, ka intensīvas apšaudes dēļ Ukrainai nodotās Panzerhaubitze 2000 sākušas iziet no ierindas. Šai sakarā Vācija vēlas Polijā atvērt kara tehnikas remonta centru, lai ietaupītu laiku pārvadāšanai.

Vācijas politiķim tika pārmests, ka tamlīdzīgs paziņojums varētu nākt par labu krieviem. Viņš atbildēja, ka informācija par problēmām ar pašgājēja artilērijas iekārtām Panzerhaubitze 2000 parādījās jau pirms nedēļas. Iespējams – viņš domājis minēto materiālu Der Spiegel.

Avots: Tagesspiegel

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top