Visas ziņas

Ukraina izstrādājusi kriptovalūtu legalizācijas plānu

Ukrainas Ekonomikas attīstības un tirdzniecības ministrija iniciē valsts politikas koncepcijas pieņemšanu saistībā ar kriptovalūtām. Par to ziņo resora preses dienests.

Saskaņā ar koncepcijas plānu – 2018. – 2019. gadā paredzēts noteikt kriptovalūtu un ar digitālajiem aktīviem saistīto tirdzniecības platformu un maiņas punktu tiesisko statusu. Tai pašā laikā valdībai ir jāanalizē tirgus problēmas un tendences, kā arī jāizstrādā piedāvājumi industrijas regulēšanai.

Kā teikts Ekonomikas attīstības ministrijas dokumentā – 2020. – 2021. gadā kripto maku provaideriem jāsaņem “primārā finanšu monitoringa subjektu” statuss. Šajā pašā etapā paredzēts arī izstrādāt likumprojektus, kas regulē tokenu, smartkontraktu izmantošanu un ICO norisi.

Ekonomikas attīstības ministrija ir pārliecināta, ka, pateicoties koncepcijas realizācijai, tirgus dalībnieki iegūs iespēju izmantot banku pakalpojumus, oficiāli piesaistīt ārvalstu investīcijas un rīkot ICO. Tiesiskās nenoteiktības dēļ kripto indurstrija valstī attīstās ēnas pusē – kompānijas saskaras ar juridiskām grūtībām – atzīmē resors.

“Valsts varēs palielināt budžeta ieņēmumu apjomu, kā arī ārvalstu valūtas ienākumus Ukrainā un stimulēt digitālās ekonomikas attīstību. Koncepcijas realizācija ļaus arī harmonizēt Ukrainas likumdošanu virtuālo valūtu sfērā ar ES likumdošanu”, – teikts resora paziņojumā.

Ekonomikas attīstības ministrija atzīmē, ka 2017. gadā Ukraina iekļuva pasaules valstu Top 10 pēc kriptovalūtu lietotāju skaita. Tiek ziņots, ka pusotra gada laikā Ukrainas izstrādātāji ICO gaitā ir savākuši vairāk nekā 100 milj. $.

Iniciē valsts politikas koncepcijas pieņemšanu saistībā ar kriptovalūtām

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top