Visas ziņas

Ukrainā izveidota parlamenta grupa blockchain tehnoloģiju ieviešanai

Ukrainā izveidota parlamenta grupa blockchain tehnoloģiju ieviešanai

Ukrainas Augstākajā Radā izveidota starpfrakciju parlamentārā grupa Blockchain4Ukraine, kuras mērķis ir blockchain tehnoloģiju ieviešana valsts struktūrās. Par to Facebook uzrakstījis Bitcoin Foundation Ukraine valdes loceklis Konstantīns Jarmoļenko.

Pēc viņa teiktā – Blockchain4Ukraine ir 50 deputātu grupa no vairākām frakcijām ar kopīgu vīziju padarīt Ukrainu par tehnoloģiju līderi pasaulē. Turklāt Jarmoļenko atzīmējis, ka kopš idejas rašanās brīža un līdz paziņojumam par apvienības izveidošanu pagāja tikai pāris dienas.

Viens no Blockchain4Ukraine pirmajiem soļiem būs likumprojekta iesniegšana par blockchain tehnoloģijas ieviešanu visos Ukrainas valsts reģistros. Paredzēts, ka visi dati un transakcijas tiks hešētas un saglabātas sadalītajā reģistrā. Saskaņā ar Jarmoļenko sacīto – pats likumprojekts jau ir 100% gatavs.

Grupa nodarbosies arī ar likumprojekta sagatavošanu par aktīvu tokenizāciju. Perspektīvā jebkurus aktīvus, tostarp valsts, varēs tokenizēt uz sadalītā reģistra bāzes, kas ļaus nodrošināt bezprecedenta transparentuma līmeni un piesaistīt investīcijas. Jarmoļenko apgalvo, ka šis likumprojekts tiks pabeigts 30 dienu laikā un pēc tam iesniegts Augstākajā Radā.

Atzīmēsim, ka tas nav pirmais mēģinājums likumdošanas ceļā virzīt blockchain tehnoloģiju Ukrainā. Jau 2017. gadā Ukrainas Elektroniskās pārvaldes aģentūra kopīgi ar Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banku (ERAB) uzsāka normatīvi tiesiskās bāzes sagatavošanu, kas veicinātu blockchain tehnoloģijas un kriptovalūtu industrijas attīstību.

  1. gadā arī izskatīšanai Ukrainas Augstākajā radā tika iesniegts likumprojekts par kriptovalūtu legalizāciju un tiesisko attiecību sakārtošanu kriptovalūtu apgrozības, uzglabāšanas, izmantošanas un operāciju veikšanas sfērā.

Tomēr abas šīs iniciatīvas palika nerealizētas.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top