Visas ziņas

Ukrainā paziņo par kriptovalūtas legalizēšanas nodomu

Ukrainā paziņo par kriptovalūtas legalizēšanas nodomu

Ukrainas Digitālās transformācijas ministrija plāno legalizēt bitkoinu un citas kriptovalūtas. Attiecīgā iniciatīva nākusi no Digitālās transformācijas ministrija pašreizējā vadītāja Mihaila Fjodorova – raksta Liga.Net, atsaucoties uz Aleksandra Borņakova paziņojumu, kurš tiks iecelts par vienu no ministra vietniekiem.

viņš uzsvēra, ka kaut arī Ukrainā kriptovalūtas nav aizliegtas, tām nav arī oficiāla statusa. Legalizācija nepieciešama arī tādēļ, lai, piemēram, nodrošinātos pret biznesu vērstām kratīšanām.

“Cilvēki, kuri ar to nodarbojas [kriptovalūtu], ir jāiziet no “pelēkās zonas” un jāsāk maksāt nodokļus”, – sacīja Aleksandrs Borņakovs, prezentējot valsts zīmolu viedtālrunī.

Tiek plānota arī valsts reģistru pārcelšana uz blokķēdi.

Pats Ukrainas digitālās transformācijas ministrs intervijā laikrakstam “Ukrainskaja pravda” paziņoja.

Es vēlos pārvērst valsti vienkāršā, maksimāli ērtā un nemanāmā servisā. Lai tad, kad tu mijiedarbojies ar valsti, tu justos komfortabli – tāpat kā pasūtot Uber, rezervējot numuru Booking vai Airbnb. Lai tev serviss būtu tikai vienkāršs instruments, un turklāt tu nejustu kaut kādas destruktīvas emocijas un domas”, – teica Mihails Fjodorovs.

Atgādinām – iepriekš septembrī Ukrainas Augstākajā Radā tika izveidota starpfrakciju parlamenta grupa  Blockchain4Ukraine, kuras mērķis ir blokķēdes tehnoloģiju ieviešana valsts varas struktūrās.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top