Tehnoloģijas

Ukrainā uzsāk bezpilota lidaparātu ražošanu, to darbības rādiuss ir līdz 3100 km

 

Ukrainas droni Enterprise

Ukrainas uzņēmums AeroDrone ir uzsācis divu bezpilota lidaparātu sērijveida ražošanu, par to paziņoja viens no jaunuzņēmuma līdzīpašniekiem Dmitrijs Šimkovs.

AeroDrone izdevās iziet sertifikāciju un tika parakstīts līgums ar Ukrainas Aizsardzības ministriju, kas uzņēmumam ļāva uzsākt bezpilota lidaparātu sērijveida ražošanu Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

Ražotājs pagaidām nav izpaudis dronu skaitu, taču ir zināms tas, ka pēc dronu noņemšanas no montāžas līnijas, tiem būs jāveic testēšana, un pēc tam Aizsardzības ministrija izlems par dronu pieņemšanu ekspluatācijā.

AeroDrone ražo divu veidu dronus. D-80 Discovery var pārvadāt līdz 80 kg kravu, savukārt E-300 Enterprise modelis var pacelt līdz 300 kg. Avārijas gadījumā tiek aktivizēta izpletņa sistēma, kas ļauj bezpilota lidaparātam lēnām nolaisties uz zemes.

Ukrainas droni Enterprise

Drona maksimālais lidojuma rādiuss ir 3100 km. Ar to pietiek, lai divas reizes aizlidotu no Kijevas līdz Maskavai (~ 750 km vienā virzienā), taču šajā gadījumā samazināsies lietderīgā kravnesība. Degvielas tvertnes maksimālā ietilpība, kas nodrošina 3100 km lidojumu, ir 350 litri.

AeroDrone risina sarunas ar kādu ārzemju uzņēmumu par ražošanas līnijas uzsākšanu Polijā. Atkarībā no modifikācijas, drons varētu izmaksāt no 250 000 līdz 450 000 ASV dolāru.

Avots: DEV

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top