Tehnoloģijas

Ukrainas Aizsardzības ministrijā veic izlūkošanu, izmantojot satelītu ICEYE, un atklāj 2600 Krievijas militārās tehnikas vienības

Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas direktorāts informē par to, ka viņi izmanto satelīta ICEYE iespējas, lai veiktu izlūkošanu no kosmosa.

Šovasar Serhiy Prytula Charitable Foundation paziņoja par satelīta iegādi un gada abonementu, kas nodrošina piekļuvi ICEYE satelītu attēlu datubāzei. Tas ļauj gandrīz reāllaikā saņemt kadrus no satelīta.

Pēc Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas direkcijas datiem, ar ICEYE palīdzību tika piefiksētas 150 Krievijas karaspēka pozīcijas, kuras izvietotas Krievijā un sabiedroto teritorijā (iespējams, runa ir par Baltkrieviju). Rezultātā Ukrainas armija uzzināja aptuveni 2600 ienaidnieka tehnikas vienību atrašanās vietu.

To skaitā ir pretgaisa raķešu sistēmas S-300, pretgaisa raķešu un lielgabalu sistēmas Pantsir-S1, tanki, pašpiedziņas artilērija, kuģus un Iskander operatīvi taktiskās raķešu sistēmas.

Ir vērts atzīmēt, ka ICEYE satelīta iegāde atmaksājās jau pirms dažiem mēnešiem. Par to septembra beigās paziņoja Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Rezņikovs. Satelīta abonementa izmaksas bija 20 miljoni USD.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top