Tehnoloģijas

InformNapalm: Ukrainas bruņotie spēki ar M270 MLRS un ATACMS raķešu palīdzību veica uzbrukumu militārajai aviobāzei Krimā

InformNapalm: Ukrainas bruņotie spēki ar M270 MLRS un ATACMS raķešu palīdzību veica uzbrukumu militārajai aviobāzei Krimā

InformNapalm analītiķi pieļauj, ka trieciens aviobāzei Krimā varēja izdarīt ar ATACMS raķetēm, kas palaistas no artilērijas raķešu sistēmas M270 MLRS.

Starptautiskās izlūkošanas kopienas OSINT analītiķi versiju par tāla darbības rādiusa raķešu ATACMS izmantošanu pirmoreiz izvirzījuši dažas stundas pēc tam, kad lidlaukā nodārdēja sprādzieni. Speciālisti uzskata, ka Ukrainas Bruņotie spēki neitralizēja pretgaisa aizsardzības sistēmu, izmantojot raķetes AGM-88 HARM. Pēc tam tika palaisti ATACMS lādiņi.

Pie versijas ar tāla darbības rādiusa raķešu izmantošanu atgriezās pēc tam, kad tika publicēti satelītattēli par sekām, ko izraisījis trieciens aviobāzei Krimā. Analītiķi pieļauj, ka Ukrainas Bruņotie spēki izmantojuši divas ATACMS raķetes ar klastera kaujas lādiņu. Turklāt tās palaistas nevis no HIMARS, bet no M270 MLRS.

InformNapalm avoti apstiprina, ka trieciena rezultātā tika iznīcināti astoņi Su-27 iznīcinātāji un četri С-30СМ, kā arī pieci Су-24 bombardētāji, seši Mi-8 helikopteri un viena Il-20 lidmašīna.

Informācija joprojām ir pretrunīga. Pēc New York Times domām vienīgais ierocis, kas var trāpīt mērķim tādā attālumā, ir operatīvi taktiskā raķešu sistēma GROM. Savukārt ASV bāzētā domnīca Institute For The Study Of War (ISW) ziņo, ka sadegušas vismaz astoņas Krievijas lidmašīnas.

Krievija sprādzienus un ugunsgrēku skaidro kā “munīcijas detonāciju” ugunsdrošības noteikumu neievērošanas dēļ, bet par iznīcināto militāro tehniku ​​neko nemin. Arī Ukrainas puse plašākus skaidrojumus nesniedz.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top