Tehnoloģijas

Ukrainas bruņotie spēki ieguvuši radaru slāpēšanas staciju, kas padara iznīcinātāju Su-30SM neredzamu pretgaisa aizsardzības sistēmām

Ukrainas bruņotie spēki pārņēmuši trokšņu slāpēšanas staciju, kas padarītu iznīcinātāju Su-30SM nredzamu pretgaisa aizsardzības sistēmām

Iznīcinātājs Su-30SM – foto Ilya the Nightingale, flickr.com

Ukrainas bruņotie spēki nesen notrieca 40 miljonus ASV dolāru vērtu iznīcinātāju Su-30SM, kas, pēc krievu domām, ir salīdzināms ar piektās paaudzes amerikāņu F-35 Lightning II. Viena no lidmašīnas iezīmēm ir Hibina-U komplekss, ar kuru ir aprīkota lidmašīna.

SAP-518 Regata aktīvā radaru signālu slāpēšanas stacija, kas tiek uzskatīta par amerikāņu AN / ALQ-165 stacijas analogu, nonāca Ukrainas bruņoto spēku rīcībā. Tai bija jāpadara Su-30SM neredzamu ienaidnieka pretgaisa aizsardzības sistēmām. Kaut kas nogāja greizi. Lai gan iespējams, ka iznīcinātājs tika notriekts ar pārnēsājamas pretgaisa raķešu sistēmas palīdzību.

SAP-518 Regata var izkropļot radara signālu, radot traucējumus. Tādējādi radiolokācijas stacijai ir grūtāk notvert lidmašīnu.

Neskatoties uz to, ka šajā gadījumā radioelektroniskais komplekss Hibina-U izrādījās neefektīvs, visticamāk, tas varētu interesēt ASV specialistus, jo tas ir vērtīgs rūpnieciskajai izlūkošanai. Īpaši ņemot vērā, ka kara laikā Ukraina varēja iegūt citas kompleksa daļas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top