Tehnoloģijas

Ukrainas bruņotie spēki par pretgaisa aizsardzības sistēmas Pantsir-S1 uzstādīšanu uz jumtiem Maskavā

Pretgaisa aizsardzība Maskavā

Maskavā uz ēku jumtiem ir novietotas pašpiedziņas pretgaisa raķešu un lielgabalu sistēmas Pantsir-S1. Tās ir arī pamanītas uz Krievijas Aizsardzības ministrijas un uz viena no biznesa centra jumtiem.

Ukrainas Gaisa spēku runasvīrs Jurijs Ignats, komentējot sociālajos tīklos izplatītās fotogrāfijas un video, sacīja, ka normālās valstīs aizsardzība tiek organizēta savādāk, raksta Liganet.

“Normālās valstīs tiek uzstādītas modulārās sistēmas, kas var automātiski notriekt gaisa mērķus, bet krievi novieto automašīnas uz riteņu bāzes uz māju jumtiem ar milzīgiem celtņiem. Par ko tur brīnīties. Viņi cenšas iziet no situācijas, kā var. Nekādas panikas,” sacīja Ignats.

Viņš atgādināja, ka Krievijas Federācija nepārtraukti ziņo par savu pretgaisa aizsardzības sistēmu darbu, kas “kaut ko notriec”, un uzskata, ka viņi “kaut ko gaida”, ja ir izēmuši kompleksus novietot uz jumtiem.

Pēc Ignata teiktā, “Pantsir-S1” ir mazas darbības rādiusa aizsardzības sistēma, kas ir “vairāk vai mazāk efektīva” cīņai ar dronu uzbrukumiem.

“Ja iepriekšējos posmos tika palaists garām, tad pēdējā posmā Pantsir vajadzēja iznīcināt kustīgo objektu. Bet cik daudz šī sistēma palīdzēs to darīt no Aizsardzības ministrijas ēkas jumta, nav skaidrs,” sacīja Ignāts.

Kas ir Pantsir-S1

Tā ir Krievijas pašpiedziņas pretgaisa raķešu un lielgabalu sistēma (SAM) uz sauszemes un jūras bāzes.

Tā ir paredzēta nelielu objektu, tostarp mobilo, un teritoriju aizsardzībai. Kompleksā ir apvienoti ieroči, izlūkošanas sistēma gaisa mērķu likvidēšanai.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top