Tehnoloģijas

Ukrainas bruņotie spēki paskaidro kāpēc Krievija pārtrauca Irānas dronu uzbrukumus Ukrainai

Ukrainas bruņotie spēki paskaidro kāpēc Krievija pārtrauca Irānas dronu uzbrukumus Ukrainai

Krievijai šobrīd ir mazāk iespējas izmantot Irānas bezpilota lidaparātus – nevis krājumu izsīkšanas dēļ, iemesls izrādās ir cits, norādīja Ukrainas armijā.

Pēdējo nedēļu laikā Krievija ir pārtraukusi izmantot bezpilota lidaparātus “Shahed-136 Kamikaze” uzbrukumiem Ukrainas teritorijā. Iepriekš izskanēja pieņēmums, ka krievi ir izsmēluši lidaparātu krājumus, taču iemesls ir cits. Ukrainas Apvienoto bruņoto spēku komandiera palīgs Jevgeņijs Silkins Ukrainas telemaratona ēterā sacīja, ka šie droni nav paredzēti izmantošanai, kad temperatūra ir zem nulles.

Pēc sarunbiedra teiktā, Irānas droni ir izgatavoti no plastmasas un citiem materiāliem, kas neiztur zemu temperatūru. Tieši šis apstāklis ​​lika Krievijas pusei uz laiku atteikties no šāda veida ieroču izmantošanas.

Šobrīd ienaidnieks veic tikai bumbvedēju mācību lidojumus ar degvielas uzpildi gaisā. “Dronu lidojumi pagaidām ir apturēti,” piebilda Silkins. Sarunu biedrs pieļāva, ka Krievija var turpināt uzkrāt dažāda veida ieročus, tostarp bezpilota lidaparātus.

Savukārt Ukrainas bruņotie spēki tiek apmācīti pretgaisa aizsardzības sistēmu darbībā, kuras Ukrainai piegādā Rietumu partneri. Līdz šim ukraiņu aizstāvji notriec 75-80% atlidojušos gaisa mērķus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top