Mainings

Ukrainas kompānija pusotru gadu centusies atmuitot ASIC mainerus

Ukrainas kompānija pusotru gadu centusies atmuitot ASIC mainerus
Kijevā reģistrētā kompānija “SpecHash” vinnējusi tiesā pret vietējo muitu, kura vairāk nekā trīs reizes palielinājusi PVN četru ASIC maineru atmuitošanai. Par to vēsta Youtube kanāls BlockchainTalk.

2018. gada aprīlī kompānija “SpecHash” nopirka četras ierīces Antminer S9 par 350 $ gabalā, taču Kijevas muita pieprasīja maksāt nodokli, pamatojoties uz aprēķinu, ka katrs ASIC maksā 1050 $. Tā kā par atmuitošanu tiek iekasēts PVN 20% apmērā no vērtības, tad kopumā “SpecHash” bija jāmaksā nodoklis 920 $ apmērā. Pareizas muitošanas gadījumā summai nevajadzēja pārsniegt 280 $.

Kompānija nevēlējās pārmaksāt un vērsās tiesā. Gandrīz pusotru gadu “SpecHash” nācās pierādīt savu taisnību, ņemot vērā sēžu un apelācijas sūdzību izskatīšanas pārcelšanu. Turklāt kompānija nevarēja izmantot iekārtas, kuru vērtība šī perioda laikā samazinājās līdz 150 $.

“Mēs vinnējām tiesu, bet es negrasos atmuitot iekārtas, jo tagad tās maksā 150-200 $”, – pastāstīja kompānijas “SpecHash” īpašnieks Oļess Slobodenoks.

Jurists Ņikita Zavjalovs, kurš tiesā pārstāv kompāniju “SpecHash”, ir pārliecināts, ka viņu gadījums ir radījis tiesas precedentu, kas nākotnē neļaus muitai mākslīgi palielināt cenu maininga iekārtu atmuitošanai.

Jāatzīmē, ka faktiski 2018. gada beigās Antminer S9 vērtība bija ne mazāka par 1160 $.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top