Visas ziņas

Ukrainas Nacionālā banka gatavojas izdot digitālo grivnu

Ukrainas Nacionālā banka apsver iespēju ieviest savu digitālo valūtu. Kā atzīmēja Centrālās bankas vadītājs Jakovs Smolijs, mēs runājam par grivnas elektroniskās versijas izdošanu.

Ierēdnis uzsvēra, ka līdz 80% centrālo banku visā pasaulē šobrīd strādā pie savu digitālo valūtu – CBDC (Central Bank Digital Currentsy) izdošanas. Puse regulatoru jau ir pārgājuši no pētījumiem šajā virzienā tieši uz monētu pārbaudi.

Ukraina neplāno tehnoloģiski atpalikt no citām valstīm un pēdējos divus gadus arī aktīvi strādā pie digitālās grivnas palaišanas. Smolijs piebilda, ka 2018. gadā Nacionālā banka veiksmīgi pārbaudīja grivnu slēgtā ekosistēmā.

Amatpersona arī uzsvēra:

 Mēs turpinām izpētīt e-grivnas izdošanas iespējas un būsim gatavi atgriezties pie šī jautājuma, kad būsim pārliecināti, ka mums ir tehniskas iespējas īstenot mūsu plānus.

Centrālā banka sagaida, ka izdodot elektronisko grivnu tiks paplašināta infrastruktūra, lai varētu apstrādāt transakcijas.  Galvenā e-grivnas izmantošanas priekšrocība ir minimālās izmaksas, kas saistītas ar monētas izdošanu un uzglabāšanu, piebilda Smolijs.

Ukrainas Nacionālā banka gatavojas izdot digitālo grivnu

Avots: Bank.gov.ua

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top