Visas ziņas

Ukrainas prezidents Zeļenskis par blokķēdi

Ukrainas prezidents Zeļenskis par blokķēdi

Ukrainas prezidents Zelenskis 23. maijā uzstājās konferencē iForum 2019, savas runas laikā pieminot blokķedes tehnoloģiju.

“Runājot par inovācijām un politiku, es vēlos teikt, ka ierēdņi, politiķi un inovācijas – tās ir divas dažādas pasaules, un tā ir katastrofa. Tāda sajūta, ka cilvēki ar inovācijām un politiķi dzīvo uz dažādām planētām. Ierēdņi parasti izmanto tikai 4 vārdus: inovācija, digitalizācija, “hiperpūls” un Īlons Masks. Pēc tam viņi saka, ka “mēs visu pateicām un kaut kas ir jāmaina. Viens pats es nevaru neko mainīt, mums tas jādara visiem kopā, galu galā – jums visiem smadzeņu ir vairāk, nekā man”, – paziņoja prezidents.

Tostarp viņš atsevišķi piebilda par Īlonu Masku.

“Es negribu dot tukšus solījumus, ka piecu gadu laikā mums būs 100 500 Tesla rūpnīcas, kas apvienotas Hyperloop, un Īlons Maks pārgriezīs sarkano lentu”, – atzīmēja Zelenskis.

Zelenskis arī paziņoja, ka Ukraina virzās pa inovāciju ceļu.

“Kā varas pārstāvis var jūs šantažēt ar dokumentu saņemšanu, ja dokumenti ir digitāli? Nevar.  Kā kārtējais reideris var mainīt īpašnieku reģistrā, ja šis reģistrs ir blokķēdē? Tas nav iespējams. Kā to izdarīt? Man patīk Apple pieeja – labākos darbiniekus sapulcina kopā un viņu uzdevums ir noteikt – kādu nozari kompānija pašreiz var tehnoloģiski attīstīt. Lai panāktu zemus tarifus – ir jāvirzās uz atjaunojamo enerģiju. Lai uzlabotu transporta kvalitāti – jāattīsta eko transports”, – viņš paziņoja.

Turklāt prezidents plāno izveidot valsti viedtālrunī.

“Varat uzskatīt mani par naivu sapņotāju, bet mēs vēlamies izveidot valsti viedtālrunī, valdību viedtālrunī. Bez jums galā netiksim, bet pienācis laiks to izdarīt! To var ieviest, pateicoties četriem līmeņiem: informācija par valsti, komunikācija ar valsti, transakcijas ar valsti un rezultātā –  iesaistīšanās valsts pārvaldē”, – viņš piebilda.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top