Visas ziņas

ASV regulators atļāvis bankām uzglabāt stablecoin rezerves

ASV regulators un stablekoini

Foto: Nirmal Rajendharkumar/unsplash.com

ASV Galvenais valūtas kontroles birojs (OCC) ir atļāvis nacionālajām bankām un federālajām krājiestāžu asociācijām uzglabāt stablecoin rezerves.

OCC vēstulē teikts, ka atļauja attiecas tikai uz tiem stablecoin, kuri piesaistīti vienai fiat valūtai attiecībā 1:1. Svarīgāks nosacījums ir “identificētas trešās puses, kas īsteno transakcijas un uzglabāšanu kontu turētāju vārdā”, maka [privāto] atslēgu glabāšana. Nacionālajām bankām vismaz reizi dienā ir jāpārbauda, vai visi stablecoin ir nodrošināti ar rezervēm, – apstiprina regulators.

OCC uzsvēra, ka bankām jāņem vērā likviditātes un tiesiskās atbilstības riski darbā ar stablecoin emitentiem, kā arī jānodrošina KYC/AML procedūru un federālās vērtspapīru likumdošanas ievērošana.

ASV Vērtspapīru un biržu komisijā (SEC) jau uzsvēra, ka digitālie aktīvi patiešām var nebūt vērtspapīri, bet aicināja emitentus pirms pārdošanas sadarboties ar resoru.

Coinbase bijušais top menedžeris un pašreizējais OCC vadītājs Braiens Bruks piebilda, ka bankas katru dienu ir iesaistītas aktivitātē, kas saistīta ar stablecoin miljardiem dolāru apmērā.

“Šis lēmums sniedz bankām normatīvu skaidrību”, – viņš rezumēja.

Atgādinām – OCC iepriekš atļāva nacionālajām bankām uzglabāt arī klientu kriptovalūtas. Pēc tam lielie spēlētāji – U.S. Bancorp un PNC Financial Services Group – pauda interesi par šādu pakalpojumu sniegšanu.

ASV nacionālajām bankām ir atļauts uzglabāt kriptovalūtu

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top