Tehnoloģijas

Bijušais BitMEX vadītājs prognozē neapskaužamu ASV dolāra nākotni

ASV dolāra nākotne

Pixabay

Arthur Hayes, kurš bija viens no galvenajiem BitMEX biržas pārstāvjiem, uzskata, ka ASV dolārs neizturēs konkurenci digitālajā pasaulē. Par piemēru viņš min Facebook digitālo aktīvu projektu Diem, kuru ir plānots realizēt šogad. Diem un norēķinu ekosistēmas ieviešana noteikti ietekmēs ASV dolāru, tas kļūs mazāk pieprasīts, un jautājums par Diem vērtības nodrošinājumu pret ASV dolāru vairs nebūs  nozīmīgs.

Viņš arī uzskata, ka kriptovalūtas tirgū varētu būt tikai īslaicīga aktīvu vērtības samazināšanās, ja noskaidrosies, ka, piemēram, kādai no stabilā koina vērtībai nav nodrošinājuma pret ASV dolāru.

Hayes paskaidroja, kāpēc Tether ir dolāru rezerves mazpazīstamā bankā: pati Tether kriptovalūta ir alternatīva ASV dolāram, kā arī norēķiniem ASV valūtā. Tas nozīmē, ka tām pašām ASV bankām nav izdevīgi sadarboties ar Tether.

Tomēr svarīgākais secinājums, pie kura nonāca Hayes, ir tāds, ka, ja ASV federālo rezervju sistēma laidīs apritē savu digitālo dolāru – FedCoin, tas varētu būtu konkurents klasiskajai ASV valūtai un valūtas digitalizācija novedīs pie tā, ka blokķēdes, kā arī stabilie koini neatkarīgi no tā, vai tie ir privāti projekti vai centrālo banku digitālā valūta, kļūs par digitālo ekosistēmu, kas būs populārāka nekā ASV dolārs.

Hayes secina, ka ASV federālo rezervju sistēmai tomēr ir jāsteidzas laist apritē savu digitālo dolāru, pretējā gadījumā Facebook vai kāda cita liela tehnoloģiju kompānija izdos savu stabilo koinu, kuru sāks izmantot miljardiem cilvēku un organizāciju.

Avots: Bitmex

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top